Ogłoszenia parafialne – 25 września 2022 roku

Dziękujemy serdecznie za 29 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało  14 osób, złożono 15 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 1 października po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 408a, 409, 409a – 2 rodziny, 409b, 410c, 410d, 411, 411a, 411b, 411d, 411k, 412a, 412b, 414, 414a, 414b/1, 414b/2, 415, oraz w bloku kolejowym mieszkania: 1/1, 1/5, 1/6.

W zakończonym tygodniu zakończyliśmy prace malarskie w nawie głównej kościoła. Od poniedziałku przechodzimy do prac w prezbiterium. Dlatego bardzo prosimy o pomoc panów: wyniesiemy wszystko z prezbiterium, rozbierzemy podest przed ołtarzem głównym, usuniemy jedną z balasek, oraz musimy wepchnąć podnośnik po schodach do prezbiterium. Jest on bardzo ciężki, waży prawie 2 tony, dlatego potrzebujemy pomocy więcej niż kilku mocnych panów. Liczymy na zrozumienie. Rozpoczynamy jutro około 800.

W rozpoczynającym się 26. tygodniu okresu zwykłego.
Wtorek. Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. Na mszę wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami. Odbędzie pierwsze w obecnym roku szkolnym spotkanie w ramach przygotowania do 1. spowiedzi i 1. Komunii świętej. W czasie tego spotkania dzieci będą miały poświęcone różańce, które kupują im rodzice.
Środa. Wspomnienie św. Wacława, męczennika. O 1615 zapraszamy dziewczynki za spotkanie w ramach DSM. O 1700 wystawienie Najświętszego. Sakramentu, które zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Piątek. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. O 1630 spotkanie ministrantów, o 1830 lektorów, a o 1900 spotkanie grupy młodzieżowej.
Pierwsza sobota października. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Od 900 księża udadzą się do chorych. Rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Każdego dnia powszedniego o 1715, a w niedzielę o 1615 będzie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na nie wszystkich parafina. Ponieważ w sobotę przypada zmiana tajemnic, cząstkę różańca odmówią członkinie róży. Zmiana będzie po Mszy świętej.
Za tydzień będzie 27. niedziela zwykła – pierwsza października. O 1600 rozpocznie się uroczysta procesja różańcowa do 5. ołtarzy. Wypełnią ją rozważanie tajemnic różańcowych, modlitwy i śpiewy. Zapraszamy wszystkich do udziału i ofiarowania swoich modlitw o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, w intencjach rodzin, oraz w intencji misjonarzy, misjonarek i ludów z krajów misyjnych. Prosimy, aby Ci sami parafianie, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało, uczynili to także teraz. Niech skontaktują się wcześniej z księdzem proboszczem. Prosimy orkiestrę parafialną, aby uświetniła to piękne nabożeństwo maryjne. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po procesji o 1700 będzie Msza święta jak w każdą niedzielę.

W dniu 17 sierpnia 2022 roku Biskup Tarnowski wydał zarządzenie dotyczące wyborów Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej. Stało się tak, ponieważ upłynęło 5 lat od ostatnich wyborów i kończy się kadencja dotychczasowych rad. W całej diecezji wybory odbędą się w niedzielę 23 października 2022 roku. Regulamin wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich wymaga, aby miesiąc przed wyborami fakt ten ogłosić i rozpocząć zbieranie imion i nazwisk osób, które zdecydują się kandydować. Na zgłaszanie kandydatów mamy 3 tygodnie, do 15 października br. W niedzielę 16 października osoby te będą ogłoszone publicznie, a 23 odbędą się wybory. W związku z tym prosimy o zgłaszanie nazwisk kandydatów do rady duszpasterskiej w naszej parafii. Kartki z nazwiskami w kopercie można położyć na tacę, albo wrzucić do skrzynki, która służy do zbierania próśb nowennowych. Zaangażujmy się w to poważnie i zgłośmy kandydatów.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemy: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Bieżący numer Tygodnika Katolickiego Niedziela poświęcony jest aniołom. Kim są? Jak wyglądają. Co robią?

Przed rozesłaniem. Wysłuchaliśmy Bożego słowa i przyjęliśmy Ciało Chrystusa. Teraz wracamy do naszych domów, aby czynić pomagać współczesnym Łazarzom czekającym na naszą troskę. Niech siłą do czynienia dobra  będzie Eucharystia, w której uczestniczyliśmy i Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.