Ogłoszenia parafialne – 26 grudnia 2021 roku

Dzisiaj, gdy świętujemy Niedzielę Świętej Rodziny i przyglądamy się Jezusowi, Maryi i Józefowi, dostrzegamy ich czułą i pełną troski miłość, zdolność do poszukiwań i wzajemnego słuchania, duchową wrażliwość, aby być w sprawach Ojca, zastanówmy się koniecznie nad relacjami w naszych rodzinach, pomiędzy nami.

Dziękujemy za 5. ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Dziękujemy panom i młodzieży, którzy pod przewodnictwem pań dekoratorki, zakrystianki i ks. Jana w poniedziałek udekorowali nasz kościół na święta. Dziękujemy za wykonane na szydełku bombki choinkowe, które kilka miesięcy temu zostały nam darowane, a zostały wykonane przez pewna panią, która niestety już nie żyje, a jest pochowana na naszym cmentarzu parafialnym. Dziękujemy parafianom za wspólnie przeżywanie Adwentu, a szczególnie za udział w roratach. Dziękujemy za dary dla potrzebujących. Obdzieliliśmy nimi naszych parafian, a resztę, która została, przekazaliśmy do kuchni dla ubogich, która działa przy klasztorze Ojców Bernardynów w Tarnowie. Strażakom ochotnikom dziękujemy za to, że przekazali do naszego kościoła światełko betlejemskie. Pani Danucie dziękujemy za, jak zawsze piękną i pełną duchowych treści, dekorację świąteczną w gablocie w przedsionku kościoła; dziękujemy też za wszystkie gazetki, które wykonuje w ciągu całego roku.

W tygodniu, który jest jednocześnie oktawą uroczystości Narodzenia Pańskiego czeka nas:
Poniedziałek. Trzeci dzień w oktawie Bożego Narodzenia. Święto św. Jana Ewangelisty. Zgodnie z tradycją po mszach poświęcimy wino. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 1700.
Wtorek. Czwarty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Święto świętych Młodzianków, męczenników. Na zakończenie adoracji będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Piąty dzień w oktawie Bożego Narodzenia. Na koniec adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Szósty dzień w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego. Po mszy wieczorowej zapraszamy parafian do sprzątania kościoła według numerów, jakie zostały podane i wywieszone w gablocie.
Piątek. Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. O 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 odśpiewamy nieszpory, o 1800 będzie Msza św. ze specjalnym kazaniem podsumowującym stary rok w naszej wspólnocie parafialnej.
Sobota. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok Pański 2022. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego.
Niedziela. Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim.

W normalnych warunkach w obecnym czasie zaczynalibyśmy kolędę. Ponieważ cięgle trwa pandemia, postanowiliśmy, że kolęda odbędzie w sposób hybrydowy. Po Nowym Roku zaprosimy parafian na Msze święte kolędowe do kościoła, według porządku, który podamy za tydzień. Gdyby jednak ktoś chciał zaprosić księdza do domu, będzie to możliwe. Wystarczy w ciągu najbliższego tygodnia do skrzynki na prośby nowennowe, która jest pod chórem, wrzucić karteczkę z numerem swojego domu i numerem telefonu kontaktowego. Ksiądz umówi się indywidualnie z zapraszającą rodziną i odwiedzi ją.

Dyspensa na Sylwestra. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej nasz biskup Andrzej Jeż udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

Czytajmy prasę katolicką. Zachęcamy do nabycia ciekawego świąteczno-noworocznego wydania Gościa Niedzielnego z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. W wydanie Biblii w formie audio zaangażowano plejadę polskich aktorów, skomponowano specjalną muzyką i zastosowano pełne głębi efekty dźwiękowe. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa. Tygodnik Katolicki Niedziela w świątecznym numerze przynosi modlitewnik z kalendarzem na rok 2022, oraz ciekawe artykuły choćby ten, który opisuje, czym żył świat w chwili narodzenia Jezusa. Są też: świąteczny WPiS i kalendarze, które można zabrać za darmo.

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas i każdą rodzinę w wierze i wzajemnej miłości.