Ogłoszenia parafialne – 26 kwietnia 2020 roku

Zakończyliśmy kolejny etap prac przy chodnikach na cmentarzu, który wyznaczyły zasoby finansowe parafii. Z zaoszczędzonych środków zostały wypłacone prawie wszystkie materiały i bardzo duży procent należności za prace. Reszta musi poczekać, tym bardziej, że rozpoczęliśmy prace przy trakcie procesyjnym wokół kościoła. Nie mamy jeszcze środków na pokrycie tych robót, ale firma wykonująca je, na którą czekaliśmy dłuższy czas, od początku deklarowała, że chce robić teraz, bo ma wolne możliwości przerobowe i poczeka jakiś czas na zapłatę. Będziemy więc mieli pewne zobowiązania. Mamy nadzieję, że parafianie zrozumieją i docenią podjęte inwestycje. Liczymy na ofiarność wszystkich parafian i prosimy o finansową pomoc w formie ofiar inwestycyjnych.

 W tym tygodniu.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

Wtorek. Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy modlitwami do miłosierdzia Bożego.

Środa. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień nowenny do Matki Bożej.

Czwartek. O 1730 będzie pierwsze nabożeństwo majowe. Przez cały miesiąc te nabożeństwa będą celebrowane pół godziny przed mszą wieczorową. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie dzieci.

Pierwszy piątek maja. Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. O 1500 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja. Na 1500 zapraszamy róże różańcowe, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. W czasie całej adoracji będzie dyżur spowiednika. Uczcimy Najświętsze Serce Jezusowe, a na wszystkich Mszach świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary na ten cel.

Pierwsza sobota maja. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy przedstawicieli róż żywego różańca. Ponieważ limit wiernych w naszym kościele wynosi 40 osób, prosimy, aby z każdej róży przyszedł jeden przedstawiciel, który potem indywidualnie zrobi wymianę tajemnic w swojej róży. Wyjątkiem będzie róża św. Barbary, której członkinie zamówiły intencję mszalną, i  będzie ich nieco więcej. Przypominamy, że w czasie pandemii nie jeździmy do chorych. Odwiedzamy ich tylko wtedy, gdy znajdują się w niebezpieczeństwie utraty życia. Takie odwiedziny należy indywidualnie zgłosić księdzu.

Za tydzień będzie 1. niedziele maja i 4. wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania. W tą niedzielę Msza święta o 1200, która będzie ofiarowana Bogu w intencji naszej Ojczyzny. Zamówiły ją władze samorządowe naszej gminy z okazji Święta Narodowego 3. Maja. Na tej mszy mają zjawić się specjalnie zaproszeni goście w liczbie kilkudziesięciu osób. Dlatego prosimy parafian, aby w najbliższą niedzielę wybrali uczestnictwo w innej Mszy świętej. Obowiązują nas limity, a nikogo nie chcemy nikogo odesłać od drzwi kościoła. Ta Msza święta, oraz msze o 845 i 1030 będą transmitowane.

W obecnym czasie pandemii korzystamy w różnych przekazów elektronicznych i uczestniczymy w Msza świętych za pośrednictwem mediów. Jest to środek tymczasowy, który nigdy nie zastąpi, a tym bardziej nie wyeliminuje naszego żywego uczestnictwa w liturgii. Media umożliwiają nam wysłuchanie słowa Bożego, lecz nie zapewnią nam dostępu do sakramentów np. spowiedzi czy Komunii świętej. Te możemy przyjąć tylko w kościele. Cieszymy się specjalną dyspensą od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, ale trzeba powoli wracać na Msze święte do kościoła, zachowując oczywiście właściwą postawę nacechowaną ostrożnością i respektując obowiązujące przepisy. Podobnie jest z sakramentem pokuty i pojednania. Nie możemy wyspowiadać się za pośrednictwem mediów. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, tradycyjny czas spowiedzi. Zachęcamy do spowiedzi wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, których obecnie jest najmniej w kościele. Nie możemy organizować spowiedzi według dotychczasowego modelu, ale pamiętajmy, że codziennie podczas mszy i adoracji spowiednicy czekają na penitentów. Prosimy rodzic-ów o przysłanie dzieci do spowiedzi. Gdy spowiedź rozłożymy w czasie nie przekroczymy limitów. Po spowiedzi księża udzielają Komunii świętej. Pamiętajmy że, życie sakramentalne jest jednym z filarów naszej religijności.