Ogłoszenia parafialne – 26 lipca 2020 roku

Pan Jezus kolejny raz pouczył nas o wymogach swojego Królestwa. Zastanowię się, jakie starania wysiłki podejmuję, aby osiągnąć radość Królestwa Bożego.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli było ich 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 3 osoby, złożono 5 ofiar. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy parafian z domów: 200, 200a, 200b, 201, 203 – 2 rodziny, 205, 207 – 2 rodziny, 207a.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Msza święta o 700.
Wtorek.  Msze św. będą o 700 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego i koronkę.
Środa. Wspomnienie św. Marty. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie odmówimy modlitwy z nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Msza święta o 700.
Piątek. Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana. Msza święta o 700.
Pierwsza sobota sierpnia. Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msze św. będą o 700 i 1800. Rano księża udadzą się do chorych. Od 900 księża będą odwiedzać swoich chorych. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z homilią, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 18. niedziela zwykła i pierwsza miesiąca sierpnia.

W sobotę rozpocznie się sierpień, miesiąc dowolnej abstynencji. Ponadto w sobotę i niedzielę można zyskiwać odpust Porcjunkuli, który zyskujemy jeden raz w roku i ofiarujemy za siebie lub za zmarłych. Jest on zupełny udzielany za spełnienie czynu odpustowego, czyli za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tego dołączamy zwykłe warunki konieczne do zyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia święta, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny  zwraca naszą uwagę na postać św. Anny, która ufnie zwróciła się do Boga i doczekała się odpowiedzi, a potem wychowała córkę, która została Matką Boga. Ponadto w Gościu przeczytamy, jak kształtować relacje z teściową i odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Tygodnik Katolicki Niedziela wspomina zmarłego niedawno kardynała Zenona Grocholewskiego i zwraca uwagę czytelników na problem alkoholizmu w Polsce.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, które było wczoraj, dzisiaj święcimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Teraz od ołtarza odmówię modlitwę poświecenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców, następnie modlitwę o opiekę na drogach. Będziemy prosić, aby Bóg opiekował się nami w czasie podróży i zachował nas od wypadków. Potem wyjdziemy na parkingi, pobłogosławimy i pokropimy wodą święconą pojazdy tych kierowców, którzy sobie tego życzą. Księża staną przy wyjazdach samochodów z miejsca parkowania na główną ulicę, a kierowcy, także parkujący przy kiosku i obok przedszkola, proszeni są, aby po kolei podjeżdżali do któregoś z nich. Jeden ksiądz będzie przy wyjeździe z placu kościelnego (róg ogrodzenia plebanii), drugi naprzeciwko przy cmentarzu (wylot drogi od Leiera). Ministranci będą rozdawali pamiątki poświęcenia. A nas wszystkich Bóg obdarza swoim błogosławieństwem, byśmy chcieli dawać siebie innym, byśmy poszukiwali Jego królestwa i do niego zdążali.

Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Agenda liturgiczna s. 486, i błogosławieństwo ogólne wiernych.