Ogłoszenia parafialne – 26 listopada 2023 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Drodzy Diecezjanie! Pragnę Was poinformować, że 2 grudnia br. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym. Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich diecezjan, którzy osobiście pragną wziąć udział w zakończeniu V Synodu, został przygotowany – ze względów organizacyjnych – elektroniczny kwestionariusz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Natomiast pozostali diecezjanie będą mogli włączyć się w to wydarzenie za pośrednictwem transmisji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło V Synodu. Dziękuję za modlitwę w parafiach podczas Niedziel Synodalnych i w ramach grup i stowarzyszeń katolickich, a także za indywidualne wsparcie modlitewne. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w Parafialnych Zespołach Synodalnych. Owoce tej pracy stanowiły istotny wkład w przygotowanie statutów synodalnych, ażeby jak najlepiej odpowiadały one na wyzwania współczesności. Szczególne podziękowanie kieruję do członków V Synodu, którzy dali wyraz swej miłości do Kościoła poprzez aktywną pracę w ramach poszczególnych komisji synodalnych i podczas sesji plenarnych. Gorąco pragnę, abyśmy jako cała wspólnota diecezjalna podziękowali Bogu za ten ważny dla nas czas synodowania. W wymiarze całej diecezji uczynimy to w niedzielę 3 grudnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Niech modlitwa przed Jezusem Chrystusem utajonym pod postacią chleba, będzie także wyrazem zawierzenia Bogu przyszłości naszego lokalnego Kościoła, zwłaszcza dzieła wcielania i podejmowania przez wspólnotę diecezjalną postanowień V Synodu, ażeby móc jak najskuteczniej budować wciąż Kościół tarnowski na wzór Chrystusa. Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej – módlcie się na nami! Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 4 ofiary złożone w ostatnim tygodniu na inwestycje parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 62, 62a, 62b, 62c, 63 – 2 rodziny, 63a, 63b, 64, 64a.

W rozpoczynającym się 34. tygodniu zwykłym – ostatnim w roku kościelnym.

Dzisiaj po Mszy świętej 0 1700 będzie wieczór uwielbienia, który poprowadzi ks. Waldemar z grupą młodzieżową. Serdecznie zapraszamy.

Wtorek. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1730 różaniec z wypominkami.

Środa. Na koniec adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Święto św. Andrzeja, apostoła. W tym dniu zakończymy codzienne czytanie wypominków i odmawianie różańca za zmarłych. W związku z tym od piątku adoracja będzie trwała całą godzinę.

Pierwszy piątek grudnia. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.

Pierwsza sobota grudnia. Od 900 księża udadzą się do tych chorych. Z tym, że ksiądz proboszcz pojedzie do swoich chorych dzień wcześniej – w piątek od 900. Wieczorem w sobotę zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 adoracja, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic.

Za tydzień będzie 1 niedziela Adwentu. Rozpocznie się Adwent i nowy Rok Liturgiczny.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co różni Kościół katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. Do Gościa dołączony jest kalendarz na nowy rok z wizerunkami apostołów, które są dziełami wielkich malarzy. Tygodnik Katolicki Niedziela w kontekście zakończenia pierwszej sesji synodu zastanawia się, jakiego Kościoła chcemy. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze ścienne z wizerunkami Matki Bożej na rok 2024.

A teraz, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi za który możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.