Ogłoszenia parafialne – 26 lutego 2023 roku

Dzisiaj kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne w roku 2023. Dziękujemy Panu Bogu za ten święty czas, za Słowo, które do nas skierował, za łaski sakramentów, które stały się naszym udziałem. Dziękujemy O. Józefowi Grzywaczowi, redemptoryście, który w tych świętych dniach prowadził nas drogami Bożymi. Teraz pozostało nam wypełnienie nauk rekolekcyjnych w życiu, realizacja postanowień, które zna sam Bóg. Niech Matka Boża nieustannie nam pomagająca prowadzi O. Józefa, niech każdego z nas ma w swojej opiece.

Dziękujemy za 9 ofiar złożonych cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała jedna osoba, złożono jedną ofiarę. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 4 marca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 490a, 490b, 491, 491a, 492a, 492b, 492d, 492j, 492m.

W rozpoczynającym się 1 tygodniu Wielkiego Postu.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Adoracja od 1700, na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu będziemy obchodzić Narody dzień Żołnierzy Wyklętych, których bardziej należałoby nazywać Niezłomnymi .
Pierwszy czwartek marca. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek marca. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych, kandydaci do bierzmowania i ósmych, którzy już byli bierzmowani. W tym miejscu ogłaszamy ósmym klasom, że mimo tego iż przyjęli bierzmowanie, będą w dalszym ciągu zobowiązani do przychodzenia na specjalne Msze święte i nabożeństwa w każdy pierwszy piątek jak zwykle o 1900. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota marca. Święto św. Kazimierza Królewicza. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
Za tydzień będzie 2. Niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbierzemy ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny Ad Gentes.

Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej informuje, że nabór dzieci na rok szkolny 2023/24 będzie od 1 do 24 marca br. w godzinach od 800 do 1500. Wniosek o przyjęcie dziecka wraz z wymaganymi dokumentami można pobrać w kancelarii przedszkola lub ze strony internetowej. Natomiast dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz ogłasza zapisy dzieci z rocznika 2016 do pierwszej klasy w roku szkolnym 2023/24. Zapisu można dokonać także od 1 do 24 marca br. w sekretariacie szkoły od 730 do 1500. Druki dostępne są na stronie internetowej szkoły i sekretariacie. We wtorek o 1630 i 1700 szkoła zaprasza na dzień otwarty.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego w wielkopostnym cyklu rozważa o upominaniu grzeszących, uczynku miłosierdzia, który winien być miłosierdziem motywowany. Gość zamieszcza też rozmowę z amerykanistą, który wyjaśnia dlaczego prezydenci USA tak często odwiedzają Polskę, czyli jaki interes w Polsce ma Ameryka. Tygodnik Katolicki Niedziela w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie podsumowuje naszą pomoc dla tego kraju. Niedziela rozważa też o realnym poście, który staje przed nami jako zadanie, które trzeba dobrze wypełnić.

Przed rozesłaniem. Na koniec każdych rekolekcji możemy zyskać specjalne odpusty i błogosławieństwo Boże na czas wypełniania postanowień rekolekcyjnych. Prosimy zatem O. Józefa, aby odmówił z nami modlitwy potrzebne do uzyskania odpustów i udzielił nam błogosławieństwa rekolekcyjnego.