Ogłoszenia parafialne – 26 maja 2024 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę w 1 czerwca i prosimy parafian z domów: 151 – 2 rodziny, 151a, 151b, 153 – 2 rodziny, 154, 154a – 2 rodziny, 155.

W rozpoczynającym się 8. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Dzisiaj w naszej diecezji kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy to tym, którzy nie wypełnili jeszcze tego obowiązku.

Wtorek. Adoracja od 1700, nabożeństwo majowe o 1730, na koniec nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Adoracja od 1700, nabożeństwo majowe o 1730, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą o 630, 845, 1200 i 1700. Po Mszy św. o 845 pójdziemy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy. Jej trasa będzie tradycyjna. Parafian prosimy o urządzenie ołtarzy. Ołtarz 1. – parafian z domów od 41 do 55. Ołtarz 2. – parafian z domów od 385 do 405b. Ołtarz 3. – parafian z domów od 553 do 569c. Ołtarz 4. – młodzież. Ołtarze zabieramy z plebanii. Pozostałe rzeczy do dekoracji ołtarzy będą do odebrania w zakrystii w środę po mszy wieczorowej. Parafianie poproszeni do przygotowania ołtarzy niech w tej sprawie jak najwcześniej skonsultują się z księdzem proboszczem. Prosimy, aby na procesję przygotować feretrony, sztandary i inne emblematy religijne. Dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczęta z DSM, panie do feretronów, panów do baldachimu. Szczególne zaproszenie kierujemy do pań z koła gospodyń, aby ubrały się w stroje regionalne i szły obok baldachimu i podtrzymywały śpiew. Niech zaangażują się także róże różańcowe, grupa O. Pio i grupa pomocy dla dusz czyśćcowych, Akcja Katolicka. Orkiestrę parafialną prosimy, aby zagrała w czasie procesji. Druhów strażaków z OSP Wola Rzędzińska prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Składka z czwartku będzie przeznaczona dla hospicjów. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Na Boże Ciało chcemy ustroić kościół kwiatami z naszych ogrodów, szczególnie liczymy na piwonie, które w obecnym roku już przekwitają. Prosimy parafian o przyniesienie kwiatów w środę rano do 900.

Piątek. Święto Nawiedzenia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. W tym dniu będzie ostatnie nabożeństwo majowe i pierwsza procesja w ramach oktawy Bożego Ciała. Przez całą oktawę w dni powszednie utrzymamy taki porządek popołudniowy: o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 1730 nabożeństwo majowe lub czerwcowe, po odśpiewaniu litanii rozpoczniemy procesję, a po procesji będzie celebrowana Msza święta.

Pierwsza sobota czerwca. Wspomnienie św. Justyna męczennika. Od 900 księża udadzą się do chorych. Po południu będzie zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówimy cząstkę różańca, potem pierwsze nabożeństwo czerwcowe i procesja. Po Mszy świętej zmiana tajemnic. Zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca.

Za tydzień będzie 9. niedziela zwykła. Procesję eucharystyczną w tą niedzielę odprawimy po Mszy świętej o 1200. Po południu od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1700 Msza święta.

W przyszłą niedzielę w Zawadzie koło Tarnowa odbędzie się 21. memoriał bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Rozpocznie go Msza święta w kościele parafialnym o 1130. Szczegóły programu znajdziemy na plakatach i stronie internetowej naszej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o zmianach w Kościele, które iwynikają z nowych wytycznych dotyczących orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. W Tygodniku Katolickim Niedziela biblista wyjaśnia znaczenie Chleba Eucharystycznego.

Przed rozesłaniem. Rozpoczęliśmy tą Eucharystię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Zakończmy błogosławieństwem w Imię Najświętszej Trójcy. Trwajmy w tym znaku naszej wiary.