Ogłoszenia parafialne – 26 marca 2023 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego. Drodzy Diecezjanie! Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i posadzenia go na ławie oskarżonych przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.
Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!   † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy też za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 13 osób, złożono 10 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 1 kwietnia po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 503, 503a, 503b, 503c, 504, 504a, 504b, 504c.

W rozpoczynającym się 5. tygodniu Wielkiego Postu.
Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Adoracja od 1700, a na nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek. O 900 droga krzyżowa dla dorosłych. O 1630 zbiórka ministrantów; na zbiórce i na drodze krzyżowej obecność obowiązkowa. O 1700 droga krzyżowa dla dzieci i dla pracujących przed południem. O 1900 droga krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej, od klas siódmych wzwyż.
Pierwsza sobota kwietnia. Od 900 księża Józef i Waldemar udadzą się do swoich chorych. Będzie to wizyta miesięczna i z okazji Świąt Wielkanocnych. Ksiądz proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych w Wielki Poniedziałek od godziny 1100. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP z okazji pierwszej soboty , o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
Za tydzień będzie Niedziela Palmowa. Porządek mszy i nabożeństw jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy poświęcimy palmy. Natomiast przed Mszą św. o 1030 będzie uroczyste poświęcenie palm, procesja z palmami. Po skończonej liturgii odbędzie się konkurs palm z nagrodami, który przeprowadzą członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy dzieci, młodzież i całe rodziny do zrobienia palm i wzięcia udziału w konkursie. Jedynym kryterium, które pozwoli twórcy palmy wziąć w nim udział, jest wykonanie jej samodzielnie. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Dziękujemy za ofiary pieniężne, jakie parafianie złożyli na poczet leczenia Marysi, małego dziecka, które cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Zebrano razem 11 tysięcy złotych. Bóg zapłać za wrażliwe serca. Przypominamy o koszu na dary świąteczne dla potrzebujących parafian, który będzie wystawiony w naszym kościele jeszcze przez tydzień.

Czytajmy prasę katolicką. Dziennikarze Gościa Niedzielnego starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczącego jego śmierci. W Tygodniku Katolickim Niedziela przeczytamy o spowiedzi. Po co nam jest potrzebna spowiedź? Dlaczego Kościół przywiązuje do niej tak wielką wagę? Czy spowiedź może odmienić życie? Zwróćmy uwagę na broszurę o Wielkim Tygodniu, którą można sobie do domu.

Przed rozesłaniem. Jezus zapewnia nas, że każdy, kto żyje i wierzy w Niego, nie umrze na wieki. Starajmy się dbać nie tylko o długość naszego życia, ale przede wszystkim o jego jakość; o naszą relację z Bogiem. Troszczmy się szczególnie o stan łaski uświęcającej. Niech Boże błogosławieństwo nas w tym wspomaga.