Ogłoszenia parafialne – 26 września 2021 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Drodzy Diecezjanie. Dnia 20 września 1821 roku papież Pius VII bullą Studium paterni affectus reerygował diecezję tarnowską i wyraził życzenie, aby dla jej potrzeb powołać do życia seminarium duchowne. W ten sposób, ów dokument stał się aktem erekcyjnym tarnowskiego seminarium duchownego, które w tym roku świętuje swój jubileusz 200-lecia istnienia. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 2 października br., od uroczystej inauguracji roku formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym. Kolejnym ważnym punktem będzie pielgrzymka kleryków, przełożonych i wykładowców do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, połączona z obchodami 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 października br. o godz. 1030. Gorąco zapraszam na to wydarzenie wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium. W tym jubileuszowym roku zachęcam wszystkich diecezjan do gorącej modlitwy o powołania i za powołanych. Jej wyrazem niech będą także wezwania w modlitwie wiernych o dar nowych powołań kapłańskich oraz świętość życia kapłanów. W tym wyjątkowym roku dla naszego Seminarium Duchownego, zawierzamy je opiece Trójjedynego Boga przez wstawiennictwo Maryi Matki kapłanów oraz bł. ks. Romana Sitki, rektora naszego Seminarium, męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Z pasterskim błogosławieństwem                                 
                                                                                                                                           † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z bloku drugiego ceramiki.

W rozpoczynającym się 26. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.  
Wtorek. Wspomnienie św. Wacława, męczennika. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na zakończenie adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem.  
Pierwszy piątek października. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą celebrowane codziennie: w dni powszednie o 1730 i w niedziele o 1630. Zapraszamy na nie wszystkich. Niech  rodzice przyprowadzą lub wyślą swoje dzieci. Zachęcamy także, aby odmawiać różaniec w rodzinach. To doskonała okazja do ożywienia lub odnowienia modlitwy w naszych domach. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza święta pierwszopiątkowa dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota października. Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Od 900 księża oddadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie 27. niedziela zwykła – pierwsza października. O 1600 rozpocznie się uroczysta procesja różańcowa do 5. ołtarzy. Wypełnią ją rozważanie tajemnic różańcowych, odmawianie modlitw i śpiewy. Zapraszamy wszystkich do udziału i ofiarowania swoich modlitw o powstrzymanie pandemii, za naszą Ojczyznę, w intencjach rodzin, oraz w intencji misji: misjonarzy, misjonarek i ludów z krajów misyjnych. Prosimy, aby osoby odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie ołtarzy, skontaktowały się wcześniej z księdzem proboszczem. Prosimy orkiestrę parafialną, aby uświetniła to piękne nabożeństwo maryjne. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po procesji o 1700 będzie Msza święta jak w każdą niedzielę.

Dzisiaj w Nowej Jastrząbce odbędzie się PIKNIK RODZINNY DLA OLUSIA, dwuletniego dziecka z naszej parafii, które cierpi na bardzo poważne choroby i które czeka go zabieg chirurgiczny w Niemczech. Szczegóły na plakatach. W naszej parafii taka akcja pomocowa odbędzie się w niedzielę 17 października; powiemy o niej w późniejszym terminie. O chorym dziecku można przeczytać na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie na placu przed kościołem.

Chór dziewczęcy PUELLE ORANTES ogłasza nabór do chóru dziewczynek z klas czwartych i piątych. Przesłuchania odbędą się w sali prób przy katedrze tarnowskiej. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej chóru.

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim między innymi artykuł o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek czasie swojej pielgrzymki na Słowacje. Tygodnik Katolicki Niedziela star się odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za atakami na kościoły i ludzi wierzących.

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas drodze wiernego kroczenia za Jezusem.