Ogłoszenia parafialne – 27 czerwca 2021 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego. Drodzy Diecezjanie! Z głębokim przejęciem przyjęliśmy informacje o dramatycznych wydarzeń, które dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, a w miniony czwartek także kilku miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy pozostawić ich bez pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w drugim czytaniu mszalnym: niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom (2 Kor 8, 14). Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, 4 lipca, zbierając przy kościołach  ofiary pieniężne do puszek Caritas. Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.                                                                  
                                                                                                                                           † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 6 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za piękne posprzątanie kościoła na odpust; w piątek sprzątało 12 osób, które złożyły 12 ofiar, w sobotę sprzątało 7 osób i złożono 7 ofiar. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 537a, 537e, 538, 540, 541, 543 – 2 rodziny, 543a, 543b, 544.

W rozpoczynającym się 13. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
Wtorek. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o 630, 800 i 1800. W tym dniu pomodlimy się w intencjach papieża Franciszka i zbierzemy składkę przeznaczoną na świętopiętrze. Na koniec adoracji nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe, a po nim nowenna do Matko Bożej Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek. Od tego dnia Msze święte poranne w dni powszednie będą celebrowane według porządku wakacyjnego, a więc o 700. W czwartek msze będą o 700 i 1800. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski.
Pierwszy piątek. Święto NMP Tuchowskiej. Msze święte będą o 700 i 1800.  O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy razem dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota. Święto św. Tomasza, Apostoła. Msze święte będą o 700 i 1800. Od 900 księża oddadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 adoracja, o 1730  różaniec, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
Za tydzień będzie 14 niedziela zwykła – pierwsza miesiąca lipca.

Ogłoszenie dziekana Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie. Od 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Natomiast od 1 października rozpoczną się studia podyplomowe: Katecheza przedszkolna, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim wydziale.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny opisuje historię relikwii świętych Piotra i Pawła, oraz rozpoczyna wakacyjny cykl o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Tygodnik Katolicki Niedziela publikuje wywiad z arcybiskupem Georgiem Gänsweinem osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI z okazji 70. rocznicy kapłaństwa papieża emeryta.  
Przed błogosławieństwem. Niech Bóg nam błogosławi, a Matka Boża ma nas w swojej nieustannej opiece.