Ogłoszenia parafialne – 27 grudnia 2020 roku

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 28 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w środę sprzątało 7 osób i złożono 5 ofiar. Do sprzątania kościoła, jeszcze w starym roku, w środę 30 grudnia po mszy wieczorowej prosimy parafian z domów: 445, 445a, 446, 446a, 446b, 446d, 446e, 446f, 447.

W niecodziennych, pandemicznych warunkach przeżyliśmy tegoroczny Adwent. W takich samych warunkach kończymy świętowanie Narodzenia Pańskiego. Jesteśmy w trakcie Oktawy Bożego Narodzenia. Niewielu z nas mogło codziennie uczestniczyć w roratach, utrudnione było także skorzystanie z sakramentu pokuty. Jesteśmy wdzięczni zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy mimo wszystko przychodzili na roraty, cieszymy się też tymi, którzy przystąpili do spowiedzi. Dziękujemy za dary charytatywne złożone w Adwencie, które wspomogły potrzebujących. Jesteśmy wdzięczni członkom parafialnego oddziału Caritas, którzy te paczki przygotowali i rozdali. Rozprowadziliśmy ponad 400 świeć Caritas. W miarę naszych możliwości przygotowaliśmy kościół. Dziękujemy panom i młodzieży, którzy pod przewodnictwem pani dekoratorki, pani zakrystianki, ks. Jana postawili szopkę i udekorowali choinki. Bóg zapłać! Dziękujemy także tym parafianom, którzy w drugi dzień świąt swoimi ofiarami wsparli projekty misyjne, jakie w naszej diecezji realizuje Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

W obecnym tygodniu.
Poniedziałek. Czwarty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
Wtorek. Piąty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Szósty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy związane z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego i ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. O 1700 będziemy celebrowali nieszpory dziękczynne ze specjalnym kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego.
Piątek – Nowy Rok Pański 2021. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Zakończy się oktawa Narodzenia Pańskiego.
Pierwszy sobota stycznia. Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjazu, biskupów i doktorów Kościoła. W tą sobotą nie pójdziemy do chorych. W ramach nabożeństwa pierwszej soboty w czasie adoracji odmówimy cząstkę różańca, potem Msza św. z homilią i zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy przedstawicieli róż różańcowych.
Za tydzień będzie pierwsza niedziela stycznia i druga po Narodzeniu Pańskim.

Pamiętamy komunikat księdza biskupa ordynariusza, który był czytany w naszych kościołach w 3. niedzielę Adwentu. Dowiedzieliśmy się wówczas, że z powodu trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, jaka jest w obecnym roku, rezygnujemy z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą i ze zbierania jakichkolwiek ofiar z nią związanych. Natomiast po świętach będą celebrowane specjalne Msze święte w intencji poszczególnych regionów każdej parafii. Dokonaliśmy więc takiego podziału naszej parafii na 10 regionów i od jutra w dni powszednie o 1800 będą celebrowane Msze święte w intencji mieszkańców tych regionów. W ramach tych mszy wygłosimy słowo Boże, poświęcimy wodę, którą sami parafianie przynoszą ze swoich domów. Ponieważ w naszym kościele codziennie od 1700 jest adoracja Najświętszego Sakramentu, nie będziemy robić wystawienia po mszy, ale modlitwy w intencji parafian coram Santissimum i błogosławieństwo będą przed Mszą świętą. Prosimy, by po powrocie do domów rodziny pomodliły się wspólnie o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich domowników. Porządek wszystkich tych Mszy świętych jest wywieszony w gablocie znajdującej się w przedsionku kościoła, znajdzie się także na stronie internetowej parafii.

Poniedziałek parafianie domów od 1 do 69a
Wtorek parafianie domów od 70 do 119
Środa parafianie domów od 120 do 190
Czwartek parafianie domów od 191 do 430z

Porządek kolejnych mszy w intencji  parafian celebrowanych z okazji kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.

Czytajmy prasę katolicką. Świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego ma specjalny dodatek: litanię do Dzieciątka Jezus. Ponadto w Gościu przeczytamy, dlaczego dzień 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa, oraz o świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce. Tygodnik Katolicki Niedziela w wydaniu świątecznym zawiera cenny dodatek pt. Modlitwy codzienne po nowemu.

Przed rozesłaniem. Zwróćmy nasze rodziny w kierunku Ewangelii. Niech zachęta do odczytywania Ewangelii z danego dnia przy okazji rodzinnej modlitwy zacznie być realizowana od dzisiaj.