Ogłoszenia parafialne – 27 listopada 2022 roku

Dziękujemy za 2. ofiary złożone na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 9 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 3 grudnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 442a, 442b, 442b/1, 442c, 442d, 442e, 443a/1, 443c, 444, 445.

Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W przeżywaniu tego czasu pomogą nam Msze święte roratnie, które będziemy celebrowali rano o 630 w każdy dzień powszedni. Na roraty zapraszamy dzieci i młodzież, dla których księża przygotowali specjalny program. Przychodzimy z lampionami. Za chwilę poświęcimy opłatki. Od jutra pani zakrystianka i pan organista będą odwiedzać nasze domy z opłatkami. Przyjmujmy ich życzliwie. Opłatki będą też dostępne w zakrystii naszego kościoła. Przy ołtarzu postawiliśmy wieniec adwentowy. Co tydzień będziemy zapalali kolejną święcę, a codziennie roratkę. Zachęcamy, aby wieńcami adwentowymi ozdobić nasze domy, można poświęcić je w zakrystii. Od dziś w naszej zakrystii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Ofiara za małą świeczkę to 10 zł; są też świece duże, za które składamy ofiarę w wysokości 25 zł. Od jutra przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie: żywność, środki czystości i słodycze dla dzieci. Nie przynosimy starych ubrań i butów! W koszu na dary charytatywne będzie położonych kilkanaście papierowych toreb, które otrzymaliśmy z Caritasu diecezjalnego, możne je zabrać, napełnić darami i znowu włożyć do kosza. Dzisiaj w parafiach naszej diecezji rozprowadzane są chlebki miłosierdzia, a ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na pomoc ubogim. W naszym kościele chlebki miłosierdzia są na stołach pod chórem. Ofiara za nie wynosi minimum 10 zł.

W rozpoczynającym się 1. tygodniu Adwentu.
Przypominamy, że dzisiaj o 1545 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu będzie modlitwa uwielbienia, na którą zaprasza ks. Waldemar wraz z grupą młodzieżową.
Poniedziałek. Pierwsza w obecnym roku Msza święta roratnia będzie celebrowana rano o 630. Młodzież obydwu klas ósmych zapraszamy na spotkanie formacyjne w domu parafialnym o 1900.
Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto św. Andrzeja, apostoła. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Od 1700 adoracja. Na koniec nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek miesiąca. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Pierwszy piątek miesiąca. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza św. dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią kandydaci do bierzmowania. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota miesiąca. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W tym dniu księża pójdą do chorych. Będzie to jednocześnie wizyta przed świętami. Wieczorem od 1700 adoracja, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie 2. niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbierzemy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

Przypominamy o koncercie kolęd, który będzie poświęcony pamięci tych osób, które na przestrzeni lat śpiewały w wielu chórach, jakie działały w naszej parafii i w orkiestrze parafialnej. Prosimy rodziny tych osób o udostępnienie ich fotografii. Podpisane imieniem i nazwiskiem fotografie, najlepiej z zaznaczoną na nich datą urodzin i śmierci osoby, należy dostarczyć do kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.

Przypominamy, że dzisiaj przed naszym kościele strażacy z OSP w Woli Rzędzińskiej rozprowadzają kalendarze ścienne na rok 2023. Pamiętajmy o nich, pomóżmy im wypełniać ich jakże ważną misję. Nie zapominajmy o tym, że gdy dzieje się coś złego, oni pierwsi spieszą nam z pomocą.

Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego jest to szatański pomysł. Do Gościa jest też dołączony piękny kalendarz na rok 2023 poświęcony polskim świętym. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na sylwetki świętych, szczególnie na postać Carlo Acutisa, świętego w trampkach, który przyciąga rzesze młodych ludzi. Zwróćmy także uwagę na bardzo ciekawe i wartościowe czasopisma dla dzieci, które są na stoliku z gazetami, oraz na równie wartościowy numer WPiS-u.

Teraz poświęcimy opłatki. Modlitwa poświęcenia z Agendy Liturgicznej.

Przed rozesłaniem. Wierzyć w Kościół Chrystusowy, to wierzę w to wszystko, co mi daje. Przyjmijmy więc to, co Kościół daje nam na czas Adwentu. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.