Ogłoszenia parafialne – 27 lutego 2022 roku

Apel Biskupa Tarnowskiego w związku z sytuacją na Ukrainie. Umiłowani Diecezjanie! Wyrażamy naszą solidarność z Ukrainą, która została doświadczona dramatem wojny, zapewniając o gotowości niesienia pomocy zarówno duchowej jak i materialnej. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy oraz solidarności z Ukrainą. Podejmijmy ten apel zanosząc do Boga w naszych kościołach i domach gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji narodu ukraińskiego o dar Bożego umocnienia w obecnej dramatycznej sytuacji. Podejmujmy zwłaszcza wspólną i indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową, a także nabożeństwa wielkopostne. Ponadto pragniemy spieszyć także z pomocą materialną, dlatego zarówno dzisiaj jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Natomiast podczas zebrania księży wicedziekanów, które odbyło się w miniony wtorek, podjęliśmy kwestię rozeznania w parafiach naszej diecezji, jaką ilością miejsc dysponujemy, ażeby udzielić ewentualnie schronienia uchodźcom wojennym. W tym celu byłyby wykorzystane niektóre budynki diecezjalne i parafialne. Zwracam się też z prośbą do diecezjan, aby ci, którzy mają taką możliwość i chcieliby przyjąć uchodźców, zgłosili gotowość w swoich parafiach. Liczymy też na współpracę z władzami cywilnymi. Na Ukrainie pracuje obecnie trzynastu naszych księży diecezjalnych, a także wiele sióstr zakonnych. Jeżeli będzie taka możliwość, to również poprzez nich będziemy się starali docierać z pomocą tam, gdzie będzie ona konieczna. Umiłowani Diecezjanie! Nie ustawajmy w modlitwie o pokój i rychłe zakończenie działań wojennych. Trójjedynemu Bogu, który jest dawcą pokoju, a także Bogarodzicy Dziewicy, Królowej pokoju, zawierzamy losy Ukrainy, losy naszej Ojczyzny i całego świata, wołając: Obdarz nas pokojem! Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy.                                                                                                                      †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

 

Ogłoszenie zarządu OSP w Woli Rzędzińskiej w związku z uchodźcami. Ponieważ w niedługim czasie uchodź-cy wojenni z Ukrainy dotrą do naszej gminy, trzeba będzie im zapewnić schronienie i  podstawowe środki potrzebne do życia. Dlatego zarząd OSP ogłasza, że w poniedziałek od 1500 w remizie OSP będą zbierane dary dla uchodźców, a mianowicie: żywność z długim terminem ważności, środki czystości i środki opatrunkowe. Prosimy je tam dostarczać.

Dziękujemy za 4 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 8 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 5 marca po mszy o 800 i prosimy na nie parafian z domów: 71 – 2 rodziny, 71a, 71/1, 80, 82a, 83, 84, 84/1, 85.

W rozpoczynającym się 7. tygodniu w okresie zwykłym. 
Dzisiaj. O 1600 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nabożeństwo uwielbienia i medytacja synodalna, które przygotują ks. Jan z grupą młodzieżową i scholą. Na adorację zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie członków parafialnej rady duszpasterskiej i grupy synodalnej. Po adoracji o 1700 zapraszamy ich na spotkanie synodalne do domu parafialnego.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post, czas Komunii św. wielkanocnej. Msze święte będą o 630, 800, 1600 i 1800. Poświęcimy popiół i posypujemy nim głowy na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje nas abstynencja i post ścisły: nie jemy mięsa w żadnej postaci (od 14 roku życia), a dorośli i zdrowi katolicy (od 18 do 60 roku życia) powinni jeść trzy posiłki dziennie, w tym jeden do sytości. Składka zebrana we środę będzie na cele charytatywne w diecezji i ofiary do puszek na pomoc dla Ukraińców. W środę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz szkolne rekolekcje dla dzieci. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. prof. Janusz Królikowski, a rekolekcje dla dzieci o. Raimundas Jurolaitis ze zgromadzenia Synów Maryi z Brzozówki. Znajdźmy czas na udział w tych rekolekcjach, przyślijmy na rekolekcje dzieci. Program obydwu serii  rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii; zapoznajmy się z nim. Dzieci otrzymały dokładny plan rekolekcji od swoich katechetów. Prosimy rodziców, aby posłali swoje dzieci na zaplanowane dla nich spotkania rekolekcyjne. W środę do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. Po adoracji odmówimy modlitwy z nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
Czwartek po Popielcu – pierwszy czwartek marca. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą w czasie Mszy św. o 800 i 1800. W tym dniu będzie też spowiedź rekolekcyjna: rano będziemy spowiadali do 1000, a po południu od 1630 do 1800. Pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Piątek po Popielcu – pierwszy piątek marca. Święto św. Kazimierza, królewicza. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą w czasie Mszy św. o 800 i 1800. W tym dniu rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw dróg krzyżowych: o 900 – dla dorosłych, którzy nie mogą przyjść po południu, o 1715 – dla dzieci i dla pracujących przed południem i o 1900 – dla młodzieży uczącej się i pracującej, szczególnie dla kandydatów do bierzmowania. Po tej drodze krzyżowej będzie specjalna konferencja rekolekcyjna dla młodzieży. Spowiadać będziemy w czasie mszy i po południu od 1700. Pomodlimy się w intencji misji i zbierzemy ofiary na cele misyjne.
Sobota po Popielcu – pierwsza sobota marca. Nauki rekolekcyjne będą w czasie Mszy św. o 800 i 1800. Od 900 księżą udadzą się do tych chorych, którzy wcześniej zostaną do nich zgłoszeni. O 1100 będzie Msza święta dla chorych z kazaniem rekolekcyjnym; zapraszamy ich do naszego kościoła. Po południu: o 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 róże żywego różańca odmówią cząstkę różańca, o 1800 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym, a po mszy zmiana tajemnic różańca świętego.
Za tydzień będzie 1. Niedziela Wielkiego Postu. Przed południem Msze św. według porządku niedzielnego. Po mszy o 1200 w naszym kościele zostaną umieszczone relikwie św. Jana Pawła II, które podarował nam nasz rodak ks. prałat Leon Sądowicz. On też będzie przewodniczył Mszy św. o 1200. Po południu o 1600 będzie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. O 1700 Msza św. z ostatnią nauką rekolekcyjną i zakończenie tegorocznych rekolekcji.

Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej informuje o zapisach dzieci na rok szkolny 2022/23, które będą od 1. do 25. marca br. W związku z pandemią wnioski i oświadczenia można pobrać ze strony internetowej przedszkola, wypełnić i w zamkniętej kopercie złożyć do specjalnej skrzynki, która jest wystawiona w przedsionku przedszkola. Natomiast dyrekcja naszej szkoły ogłasza zapisy do 1. klasy dzieci z rocznika 2015. na rok szkolny 2022/23 również od 1. do 25. marca br. w sekretariacie szkoły od 730 do 1500. Potrzebne druki dostępne są na stronie internetowej szkoły i sekretariacie.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zainteresujmy się artykułem o wartości i potrzebie praktyk pokutnych. W Niedzieli warto przeczytać, jak wielu Polaków uzależnionych jest od alkoholu. Zwróćmy też uwagę na nowy numer Głosu Ojca Pio.

Przed rozesłaniem. Werset przed Ewangelią przypomniał nam, że jeśli trzymamy się mocno Słowa Życia, czyli Jezusa, jawimy się jako źródła światła w świecie. Niech w nawróceniu do Jezusa pomogą nam rekolekcje wielkopostne i sam okres dobrze przeżytych 40. dni Wielkiego Postu. A błogosławieństwo Boże niech nas w tym umacnia.