Ogłoszenia parafialne – 27 marca 2022 roku

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu, która po łacinie nazywa się Laetare – Radujcie się, Bóg udziela Kościołowi swoich duchowych darów i zaprasza nas do radości. Pamiętajmy jednak, że tej radości nie doświadczymy bez osobistego nawrócenia. Prośmy Boga o łaskę życia w prawdzie o własnej grzeszności i mocy miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy za 2 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 2 kwietnia po Mszy świętej porannej i prosimy na nie parafian z domów: 104, 104a, 104b – 2 rodziny, 104c, 104d, 104e, 104f, 105a, 106b. Paczki z pomocą dla Ukrainy zostały w zakończonym przekazane do magazynu w Wojniczy, skąd pojechały na Ukrainę. Dziękujemy tym, którzy je przygotowali.

Informujemy, że w zakrystii są już baranki wielkanocne i paschaliki rozprowadzane corocznie przez Caritas. Natomiast od jutra do soboty przed Niedzielą Palmową w naszym kościele będzie wyłożony kosz na dary charytatywne dla potrzebujących w naszej parafii. Jak zwykle przynosimy do nich przede wszystkim żywność o długim terminie spożycia, środki czystości, ewentualnie słodycze dla dzieci.

W czwartym tygodniu Wielkiego Postu. 
Od dzisiaj w czasie gorzkich żali będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
Poniedziałek. W czasie adoracji zapraszamy na chwilę modlitwy o pokój ze św. Janem Pawłem II. 
Wtorek. Na koniec adoracji będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na koniec adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
chwilę modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio.
Czwartek. Od 1700 będzie spowiedź dzieci przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek kwietnia. Nabożeństwa dróg krzyżowych będą o 900, 1700 i 1900. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich, o 1800 Msza święta. O 1900 droga krzyżowa  dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7. i 8. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu przypada 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O 900 księża udadzą się do chorych, którzy wcześniej zostaną do nich zgłoszeni. To będą ostatnie odwiedziny wszystkich chorych przed świętami. Od 1700 rozpocznie się adoracja, w czasie której będziemy się modlić o pokój ze św. Janem Pawłem II, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy członków róż żywego różańca.  
Za tydzień będzie piąta niedziela Wielkiego Postu. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Czytajmy prasę katolicką. W bieżącym numerze Gościa polecamy artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji o grzechu zazdrości. Zwróćmy także uwagę na Gościa Extra poświęconego św. Ojcu Pio. Natomiast Niedziela opowiada o mentalności Rosjan i Ukraińców, a także dlaczego Maryja w Fatimie prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu.

Przed błogosławieństwem. Niech dzięki Bożemu błogosławieństwu zwycięża w nas miłość do Boga i do naszych bliźnich.