Ogłoszenia parafialne – 27 sierpnia 2023 roku

Słowa św. Pawła z Listu do Rzymian, które dzisiaj wypełniły treść drugiego czytania, zachęcają nas do tego, abyśmy stale przechodzili od płytkiej religijności, w której chcemy posługiwać się Bogiem do zabezpieczenia swojego życia, do prawdziwie ewangelicznej wiary, uznającej pierwszeństwo Boga i zdającej się na Jego prowadzenie.

Dziękujemy za 12 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 4, 4a, 4b, 4c, 4e, 4f, 5 – 2 rodziny, 5a, 5b.

W rozpoczynającym się 21. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Augustyna, biskupa o doktora Kościoła. Msza święta o 700.

Wtorek. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek. Msza święta o 700.

Pierwszy piątek września – 1 września. Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Msze święte w dni powszednie wracają do porządku zwykłego w ciągu roku, poranna o 630, wieczorowa o 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzieży, którzy powinni rozpocząć nowy rok szkolny z oczyszczonymi z grzechów duszami. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoje dzieci i wysłali je do spowiedzi świętej. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek o 800.

Pierwsza sobota września. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.

Za tydzień będzie 22. niedziela zwykła – pierwsza września.

Przypominamy, że w obecnym roku mija 25 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, który patronuje Domowi Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu. Ten dom w obecnym roku obchodzi również swoje 25-lecie istnienia i działania. Za 2 tygodnie w tym domu odbędzie się festyn misyjny, na który wszyscy są zaproszeni. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o 1400, a zakończy wieczornym uwielbieniem.

Parafia Miłosierdzia Bożego, nasi sąsiedzi, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 4 do 12 października br. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego przedstawia tą ofertę naszym parafianom. Szczegóły w kancelarii parafii Miłosierdzia Bożego lub u księdza proboszcza Stanisława Szufnary.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy osobiste świadectwa ludzi mediów, którzy mówią o tym, jakie znaczenie dla ich życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Ponadto Gość podsumowuje sierpień, miesiąc trzeźwości, pisząc o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o ty, jakie cuda dokonują się na Jasnej Górze za przyczyną Matki Bożej.

Przed rozesłaniem. Błogosławieństwem kończymy sprawowanie niedzielnej Najświętszej Eucharystii. Niech czynny w niej udział otworzy przed nami ogrom bogactw mądrości i wiedzy, jakimi dzisiaj podzielił się z nami Bóg.