Ogłoszenia parafialne – 27 września 2020 roku

Gdy słucham dzisiaj Jezusowej przypowieści o dwóch synach, powinienem zastanowić się nad szczerością moich relacji z Bogiem i bliźnimi. Chodzi o to, by moja modlitwa nie była jedynie powtarzaniem wielu słów, moje uczestnictwo we Mszy świętej nie było tylko wypełnieniem obowiązku, moje chodzenie do spowiedzi nie służyło wyłącznie uspokojeniu sumienia bez poprawy życia, a moja relacje z bliźnimi nie opierały się tylko na zachowaniu poprawności.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono jedną ofiarę. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 8 osób, i złożono 7 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 3 października prosimy parafian z domów: 410c, 410d, 411, 411a, 411b, 411d, 411k, 412a, 412b, 414, 414a. Pragniemy zwrócić uwagę parafian, że sprzątanie można rozpoczynać o godzinie siódmej, gdy kończy się poranna Msza święta. Było by dobrze, gdyby tą godzinę sprzątania wprowadzić na stale.

W tym tygodniu
Przypominamy, że dzisiaj o 1800 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej, ekonomicznej i grupy synodalnej. Zapraszamy wszystkich.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Wacława, męczennika.
Wtorek. Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego i koronka. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.
Środa. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 1630 zbiórka dziewcząt z DSM.
Pierwszy czwartek października. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą celebrowane codziennie: w dni powszednie o 1730 i w niedziele o 1630. Zapraszamy na nie wszystkich. Niech  rodzice przyprowadzą lub wyślą swoje dzieci. Zachęcamy także, aby odmawiać różaniec w rodzinach. To doskonała okazja do ożywienia lub odnowienia modlitwy w naszych domach. O 1900 w domu parafialnym będzie się próba chóru Cantus.
Pierwszy piątek października. Wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Uczniów klas siódmych i ósmych zapraszamy na specjalną mszę młodzieżową o 1900. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota października. Od 900 księża będą odwiedzać swoich chorych. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z homilią, a po niej będzie zmiana tajemnic różańcowych. Na godzinę 1900 do domu parafialnego zapraszamy wszystkich grających w orkiestrze parafialnej; odbędzie się generalna próba orkiestry przed niedzielną procesją różańcową.
Za tydzień będzie 27. niedziela zwykła, pierwsza niedziela października. Po południu zapraszamy na uroczystą procesję różańcową do 5. ołtarzy. Rozpocznie się ona o 1600 i wypełnią ją rozważanie tajemnic różańcowych, odmawianie modlitw i śpiewy. Nasz udział w tegorocznej procesji ofiarujemy za naszą Ojczyznę, w intencjach rodzin, oraz w intencji misji: misjonarzy, misjonarek i ludów z krajów misyjnych. Prosimy, aby osoby odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie ołtarzy, skontaktowały się wcześniej z księdzem proboszczem. Prosimy orkiestrę parafialną, aby uświetniła to piękne nabożeństwo maryjne. Zapraszamy wszystkich parafian na procesję. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Po procesji o 1700 będzie Msza święta jak w każdą niedzielę.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, że w świecie ciągle powiększa się grupa osób, które nazywają siebie bezwyznaniowcami, a to jest szansa dla ewangelizacyjnej działalności Kościoła. Ponadto Gość pisze o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi.  Tygodnik Katolicki Niedziela przypomina postać św. Ojca Pio i cuda, jakie dzieją się za jego wstawiennictwem, oraz w dwóch artykułach pt.: Pora wracać do kościoła i Dlaczego izolacja psuje nasze dzieci wraca do tematów związanych z pandemią korona wirusa  

Przed rozesłaniem. Kończy się nasza niedzielna Msza święta, ale nie kończy się świętowanie dnia Pańskiego. Przeżyjmy dobrze ten święty czas. Niech to będzie dzień radości, odpoczynku i solidarności z bliźnimi. A na rozpoczynający się nowy tydzień nauki i pracy niech nam Bóg błogosławi.