Ogłoszenia parafialne – 28 czerwca 2020 roku

Na początku ogłoszeń wróćmy do misji parafialnych, które zakończyliśmy tydzień temu. Trzeba podziękować Bogu, że obecnych warunkach związanych z pandemią koronawirusa, misje się udały. Frekwencja na misjach była dobra, chociaż mogła być bardzo dobra. Najbardziej brakowało nam dzieci w wieku szkoły podstawowej. Sądzimy, że rodzice powinni o tym pomyśleć, bo chociaż należy chronić dzieci przed chorobami, to jednocześnie trzeba je wychowywać w duchu religijnym, dając im przede wszystkim przykład własnym postępowaniem; słowa uczą, ale przykład pociąga. Dziękujemy Bogu za wszelkie przeżycia  duchowe związane z misjami, za słowo Boże i za łaski sakramentów świętych, za ojca misjonarza i za kapłanów, którzy służyli nam w konfesjonałach. Dziękujemy także ludziom. Najpierw ojcu Łukaszowi, potem bratu Janowi franciszkanom. Dziękujemy wszystkim parafianom, rozpoczynając od służby kościelnej za każdą inspirację i pomoc w misjach. Cieszymy się bardzo z faktu, że w naszym kościele pozostały na zawsze relikwie błogosławionych misjonarzy męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Niech ich życie będzie dla nas wzorem, ich wybory inspiracją, a ich męczeństwo przedmiotem ciągłego podziwu. Za ich wstawiennictwem módlmy się do Boga, szczególnie wtedy, gdy życie będzie się od nas domagać heroizmu wiary. Błogosławieni męczennicy: ojcze Michale, ojcze Zbigniewie, módlcie się za nami!

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W piątek sprzątało 9 osób, które złożyły 7 ofiar, a w sobotę sprzątało 4 osoby, które złożyły 3 ofiary. Na przyszłą sobotę do sprzątania prosimy parafian z domów: 178/1, 178a, 179, 179a, 179b, 179c, 180, 181, 181a, 182a.

W tym tygodniu
Poniedziałek. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o celebrowane 630, 800 i 1800.
Wtorek. Zakończenie nabożeństw czerwcowych. Przed mszą wieczorową odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego. Msze św. będą o 630 i 1800.
Środa. Zmieniają się godziny celebrowania codziennych Mszy świętych w dni powszednie, rozpoczyna się porządek wakacyjny. W środę Msze św. będą o 700 i 1800. O 1730 rozpoczyna się triduum dla młodzieży klas ósmych – kandydatów do bierzmowania. Młodzież ta najpierw będzie uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu, potem we Mszy św., a po mszy będą mieli próbę.
Pierwszy czwartek lipca. Święto NMP Tuchowskiej. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 1700 będzie spowiedź przed pierwszym piątkiem i spowiedź kandydatów do bierzmowania. O 1800 młodzież ta będzie uczestniczyła we Mszy św. w ramach drugiego dnia triduum, a po mszy będą mieli próbę. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek lipca. Święto św. Tomasza Apostoła. Msze św. będą o 700 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na mszę wieczorową o 1800 zapraszamy kandydatów do bierzmowania – trzeci dzień triduum, oraz pozostałe dzieci i młodzież na mszę pierwszopiątkową. Po mszy wieczorowej kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie proszeni są na próbę. Na wszystkich Mszach świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary na ten cel.
Pierwsza sobota lipca. Msze św. będą o 700 i 1800. Od 900 księża będą odwiedzać swoich chorych. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 odmówimy cząstkę różańca, o 1730 będzie nabożeństwo czerwcowe, o 1800 Msza święta z homilią, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 14. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca lipca.
W poniedziałek po przyszłej niedzieli nasza młodzież będzie bierzmowana.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o mniej znanych sanktuariach maryjnych rozsianych po całej Polsce. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze, jak będą wyglądały pielgrzymki w czasie pandemii

Przed rozesłaniem. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim (1 J 14,16). Niech te słowa św. Jana Apostoła będą osnową naszej chrześcijańskiej tożsamość i miłości, której wzorem jest Maryja, Matka nieustannie nam pomagająca.