Ogłoszenia parafialne – 28 kwietnia 2024 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie kościoła będzie w sobotę 4 maja po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 146, 146a/2, 146b, 146c, 147, 147a, 147b, 147c, 147d, 147e.

W rozpoczynającym się 5. tygodniu wielkanocnym.

Dzisiaj jest niedziela modlitw za kierowców. Polećmy ich Bogu.

Poniedziałek. Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Wtorek. W tym dniu rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw majowych. Będą one codziennie, pół godziny przed mszą wieczorową. Adoracja Najświętszego. Sakramentu o 1700, Litania Loretańska i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. Potem nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek maja. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci przed pierwszym piątkiem.

Pierwszy piątek maja. Uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Msze święte będą o 630, 800, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie koncelebrowana i ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny z okazji święta narodowego. Wpisuje się ona w obchody tego święta, które w Woli Rzędzińskiej organizuje nasza gmina. Po mszy o 1200 będą oficjalne obchody przed pomnikiem na placu przed cmentarzem, potem tradycyjny wyścig rowerowy dla całych rodzin. Natomiast w kościele z racji pierwszego piątku o 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy. Zbierzemy ofiary na cele misyjne. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie biblijne.

Pierwsza sobota maja. Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Od 900 księża udadzą się do chorych. Po południu będzie zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, cząstka różańca i nabożeństwo majowe. Po Mszy świętej zmiana tajemnic. Zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca.

Za tydzień będzie 6. Niedziela Wielkanocna.

W sobotę obchodzimy Dzień Strażaka. W tym dniu wszyscy strażacy czczą swojego patrona św. Floriana męczennika. Z tej okazji strażacy ochotnicy zapraszają na Mszę świętą dziękczynną i błagalną do kościoła Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej o godzinie 1800. Następnego dnia, w niedzielę, w Domu Strażaka będzie dzień otwarty. Nasi strażacy zapraszają wszystkich od 1400 do 1800. Weźmy udział w tych obchodach, zarówno we Mszy świętej, jak i w dniu otwartym. W ten sposób podziękujmy naszym strażakom za ich zaangażowanie i poświęcenie na rzecz wspólnoty lokalnej

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwróćmy uwagę na wywiady: z rodzicami Helenki Kmieć wolontariuszki misyjnej z Libiąża zabitej w Boliwii, oraz z kardynałem Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II. W Tygodniku Katolickim Niedziela przeczytamy o kapłańskich drogach z okazji kończącego się tygodnia modlitw o powołania, a także o patriotyzmie, który nie jest nacjonalizmem, oraz o olbrzymim negatywnym wpływie lewicy na wychowanie dzieci i młodzieży. Jest dostępne specjalne wydanie Gościa Niedzielnego pt. Historia Kościoła, zwróćmy na nie uwagę.

Przed rozesłaniem. Celebrując wspólnie Eucharystię, spotkaliśmy naszego zmartwychwstałego Pana, który przez ten sakrament zamieszkał w naszych sercach. Nawet gdy się rozejdziemy, to róbmy wszystko, by zachować jedność i miłość, abyśmy mając jedno serce i jedną duszę, zawsze byli mieszkaniem Boga.