Ogłoszenia parafialne – 28 listopada 2021 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 8 ofiar. Bóg zapłać! Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 39, 39a, 40, 40a, 40b, 41, 47 – 2 rodziny, 47b, 47c/1 – 2 rodziny.

Od dzisiaj codziennie godzinę przed mszą wieczorową będzie znowu adoracja Najświętszego Sakramentu.  We właściwym przeżywaniu Adwentu pomogą nam Msze święte roratnie, które w obecnym roku będziemy celebrowali rano o 630. Na roraty zapraszamy dzieci i młodzież, dla których księża wikariusze przygotowali specjalny program. Przychodzimy z lampionami. Od dziś w naszej zakrystii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Ofiara za małą świeczkę to tradycyjnie 5 zł; są też świece duże, za które składamy ofiarę w wysokości 20 zł. Za chwilę poświęcimy opłatki. Od jutra pani zakrystianka i pan organista będą odwiedzać nasze domy z opłatkami. Ponieważ nadal są warunki pandemiczne i nikogo nie chcemy zarażać na zakażenie, przyjmujmy ich w drzwiach naszych domów, a gdyby ktoś obawiał się nawet tego, przez cały Adwent opłatki będą dostępne w zakrystii naszego kościoła; wystarczy po nie przyjść. Przy ołtarzu postawiliśmy wieniec adwentowy. Co tydzień będziemy zapalali kolejną święcę, a codziennie roratkę. Zachęcamy, aby wieńcami adwentowymi ozdobić nasze domy, można poświęcić je w zakrystii. Od jutra przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie: żywność, środki czystości i słodycze dla dzieci. Nie przynosimy starych ubrań i butów! 

W rozpoczynającym się 1. tygodniu okresu Adwentu.  
Dzisiaj jest rocznica święceń biskupich pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża. Polećmy go Bogu.
Poniedziałek. Pierwsza w obecnym roku Msza święta roratnia będzie celebrowana rano o 630.
Wtorek. Święto św. Andrzeja, apostoła. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do miłosierdzia Bożego. O 1800 Msza święta wieczorowa.
Środa. Od 1700 adoracja, w czasie której grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza do wspólnej modlitwy. Na koniec nowenna do  MB Nieustającej Pomocy. Potem Msza święta.
Pierwszy czwartek miesiąca. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Pierwszy piątek miesiąca. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 msza pierwszopiątkowa dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7. i 8. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota miesiąca.  W tym dniu księża nie pójdą do chorych. Taka wizyta zaplanowana jest przed świętami. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie 2. niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbierzemy ofiary do puszek przeznaczone na ten cel.

Zarząd OSP w Woli Rzędzińskiej informuje, że w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej przed naszym kościołem będzie można nabyć kalendarze strażackie na rok 2022 i wesprzeć tak nam potrzebną działalność strażaków ochotników. Razem ze strażakami zwracamy się z apelem do wszystkich, aby w czasach pandemii zwrócić uwagę na swoich sąsiadów, szczególnie na osoby starsze i samotne. Może bowiem zdarzyć się, że ktoś zachoruje, i nie będzie miał znikąd pomocy. Miejmy życzliwie otwarte oczy i wrażliwe serca.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2022 ozdobiony wspaniałymi obrazami o treści religijnej największych twórców. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy świat odrzucił Boga i zaznacza, że wobec tej sytuacji, musimy być Kościołem bez kompromisów.

Przed rozesłaniem. Pan Jezus mówi nam dzisiaj: Idźcie, jesteście posłani, aby przygotować Bogu miejsce w tym świecie! Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w wypełnianiu tej wyjątkowej misji.