Ogłoszenia parafialne – 28 lutego 2021 roku

W czasie Wielkiego Postu Kościół daje nam trzy specjalne narzędzia, które mają nam pomóc w dziele naszego pojednania z Bogiem i ludźmi. Pierwszy z nich to  modlitwa, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Drugi to jałmużna, byśmy na drodze naszego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. I w końcu post, byśmy za płaszczem naszych przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli, jacy jesteśmy naprawdę. Już dzisiaj użyjmy tych trzech narzędzi, aby w naszym życiu dokonała się prawdziwa i trwała przemiana.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne;  była 1. ofiara. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób i złożono 6 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 476, 476b, 477a, 477b, 485a, 485b, 485c – 2 rodziny, 486 – 2 rodziny, 486a.

W rozpoczynającym się 1. Tygodniu Wielkiego Postu.
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek marca. Święto św. Kazimierza, Królewicza. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii.
Pierwszy piątek marca. O 900 będzie droga krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść po południu. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1715 będzie droga krzyżowa, a o 1800 Msza święta pierwszopiątkowa, na które zapraszamy dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. O 1900 będzie droga krzyżowa dla uczniów klas siódmych i ósmych oraz dla reszty młodzieży. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota marca. Na wieczorowe nabożeństwo zapraszamy członków róż żywego różańca: od 1700 adoracja, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z homilią i zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 3. niedziela Wielkiego Postu. O 1600 zapraszamy na gorzkie żale, które transmitowali.

Ponieważ w okresie Wielkiego Postu w piątki o 1715 celebrujemy drogę krzyżową, a w niedziele o 1600 gorzkie żale, postanowiliśmy, że w te dni do końca postu nie będziemy robić adoracji. W każdy inny dzień nic się nie zmienia i adoracje będą godzinę przed mszą wieczorową

Caritas Diecezji Tarnowskiej przystępuje do corocznej akcji wielkopostnej Wielkanocne Dzieło Caritas 2021. Pierwszą formą dzieła jest jałmużna wielkopostna, której towarzyszy skarbonka wielkopostna przekazywana dzieciom. Drugą postacią dzieła jest zbiórka ofiar wielkanocnych związana z tradycyjnym barankiem wielkanocnym oraz z paschalikiem rozprowadzanymi wśród parafian. Umowna ofiara z okazji otrzymania baranka lub paschalika wynosi 6 zł. Obie rzeczy są dostępne w zakrystii.

Dyrekcja Przedszkola Publicznego w Woli Rzędzińskiej informuje, że nabór dzieci na rok szkolny 2021/2022 odbędzie się w dniach od 5 do 26 marca br. W związku z obecną sytuacją epidemiczną wnioski do zapisu dziecka, wraz z oświadczeniami można pobrać ze strony internetowej przedszkola. Wypełniony komplet dokumentów, włożony do koperty, należy wrzucić do skrzynki ustawionej w przedsionku przedszkola. Wchodząc do placówki należy zachować obowiązujące przepisy sanitarne.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy drugą część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. Ponadto przeczytamy o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw oraz o ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. Tygodnik Katolicki Niedziela w rozmowie z członkami Państwowej Komisji ds. Pedofilii zastanawia się, jak zapobiec złu pedofilii i jak chronić dzieci.

Przed rozesłaniem. To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie (Mk 9,7). Te słowa wypowiedziane przez Ojca o Synu Jezusie usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Wykorzystajmy więc kolejny tydzień Wielkiego Postu, aby na nowo i jeszcze bardziej związać się ze Zbawicielem, który oddał za nas życie.