Ogłoszenia parafialne – 28 maja 2023 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego o pieszej oraz rowerowej pielgrzymki tarnowskiej na Jasną Górę.

Drodzy Diecezjanie! Potrzebujemy siebie nawzajem. Potrzebujemy wspólnoty w naszej drodze do Boga.
To właśnie we wspólnocie, czyli w Kościele, spotykamy zmartwychwstałego Jezusa. W tej wspólnocie otrzymujemy obiecanego Ducha Świętego, który rozlewa miłość Bożą w naszych sercach. Dlatego chcę was zaprosić do spędzenia czasu we wspólnocie Kościoła podczas zbliżających się wakacji. Okazją ku temu będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. Nasze diecezjalne wędrowanie do domu Matki, dokonujące się od ponad 40 lat, przemieniło serca wielu ludzi. Jednak po okresie pandemii ilość pielgrzymów zmniejszyła się niemal o połowę. Dlatego już teraz zachęcam doświadczonych pielgrzymów i tych, którzy jeszcze nie przemierzyli pielgrzymiego szlaku, do zaplanowania udziału w tej pielgrzymce. W obecnym roku po raz pierwszy organizujemy także Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyruszą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd wspólnie pielgrzymować dalej. Doświadczeni rowerzyści stwierdzą być może, że taką trasę można pokonać w czasie krótszym, niż cztery dni. Jednak wydłużając nasze pielgrzymowanie chcemy rozłożyć trasę na krótsze odcinki, a przez to dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w tej pielgrzymce także osobom mniej zaawansowanym. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej:
rowerowapielgrzymkatarnowska.pl. Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zachęcam do tego całe rodziny. Choć pielgrzymowanie wiąże się z trudem, to jednak niemal każdy, kto tego doświadczył, daje świadectwo, że wnosi ono ożywczą nowość w naszą relację z Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza wam obfitość Bożych łask. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj do końca sprzątała 1 osoba, złożono 7 ofiar. Bóg zapłać. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 541, 543 – 2 rodziny, 543a, 543b, 544, 545/1, 545/1 – 2 rodziny, 547, 548.

W rozpoczynającej się 7. tygodniu wielkanocnym.

Dzisiaj w liturgii kończy się Okres Wielkanocny. W naszej diecezji czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie. Ten przepis prawa kościelnego przypominamy szczególnie tym, którzy nie wypełnili jeszcze obowiązku Komunii wielkanocnej spoczywającym na każdym katoliku. Dzisiaj nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od 1600. O 1630 odprawimy nabożeństwo majowe, a o 1700 Mszę świętą. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej. Wtedy młodzież z naszej parafii wraz z księdzem Waldemarem zapraszają na nabożeństwo uwielbienia.

Poniedziałek. Święto NMP Matki Kościoła – tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. O 1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 będzie nabożeństwo majowe.

Wtorek. Adoracja Najśw. Sakramentu od 1700, nabożeństwo majowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Święto Nawiedzenia Maryi Panny. Msze święte jak w dzień powszedni. O 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której do wspólnej modlitwy zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych, o 1730 ostatnie w obecnym roku nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek czerwca. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte jak w dzień powszedni. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. Pomodlimy się też o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu rozpoczniemy celebrowanie nabożeństw czerwcowych, które będą codziennie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą świętą wieczorową.

Pierwszy piątek czerwca. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe dla młodzieży uczącej się i pracującej. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych. Po tej mszy z młodzieżą chcą się spotkać bracia ze wspólnoty Cenacolo, aby dać świadectwo o swoim życiu, nawróceniu i walce z uzależnieniem.

Pierwsza sobota czerwca. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP z okazji pierwszej soboty, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.

Za tydzień będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Gmina Tarnów zaprasza na rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w środę na boisku w Koszycach Małych. W programie bogate atrakcje, konkursy, występy, poczęstunek i koncert muzyczny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o nowym sanktuarium na Bachledówce koło Zakopanego i o koronce do Miłosierdzia Bożego. Tygodnik Katolicki Niedziela podejmuje temat zdrowej pobożności maryjnej, pytając: czy można zrozumieć Kościół bez Maryi.

Przed rozesłaniem. Każdy z nas otrzymuje dary i charyzmaty Ducha Świętego. Jeśli chcemy odkryć ten skarb, spróbujmy bardziej zaangażować się w konkretne dzieła podejmowane w naszej parafii. A wtedy zobaczymy, jak bardzo jesteśmy obdarowani.