Ogłoszenia parafialne – 28 sierpnia 2022 roku

Zapamiętajmy naukę czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii. Codziennością ucznia Jezusowego ma być służba i uniżenie. Na pierwszym miejscu naszej religijności ma być Bóg, abyśmy odpoczęli od zajmowania się sobą. Naszą mocą jest udział w Eucharystii.

Dziękujemy serdecznie za 22. ofiary złożone w ostatnim tygodniu na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 11 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 3 września po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 208a, 209b, 209c, 210, 211, 212, 212a, 212b – 2 rodziny, 213, 214a, 215a – 2 rodziny, 215b – 2 rodziny, 216, 216/1, 217, 217a, 217b.

Malowanie południowej części kościoła jest prawie skończone. Na razie nie wnosimy ławek, ponieważ ta przestrzeń będzie nam potrzebna przy czyszczeniu malowaniu środka kościoła przed ołtarzem.

Od wczoraj w naszej parafii jest nowy ksiądz wikariusz ks. Waldemar Wołek, który zastąpił ks. Jana Króla. Życzymy Mu, aby dobrze czuł się z nami, życzymy owocnej pracy. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy ma Go w swojej opiece w każdym dniu pracy w Woli Rzędzińskiej.

W rozpoczynającym się 22. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek września. Wraca zwykły porządek Mszy świętych w dni powszednie w ciągu roku: o 630 i 1800. W tym dniu rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z tej okazji będziemy celebrowali Mszę świętą o 800, na którą zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, ich rodziców i nauczycieli. Po południu od 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem, oraz z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Niech rodzice dopilnują, aby każde dziecko z łaską Bożą w duszy rozpoczęło nowy rok szkolny. W tym dniu pomodlimy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Pierwszy piątek września. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży. Obowiązkowo biorą w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych. W ten sposób rozpoczynamy kolejny cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także starszą młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota września. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od 900 księża udadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. O 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 członkowie róż odmówią cząstkę różańca, potem Msza święta. Po mszy zmiana tajemnic różańca.
Za tydzień będzie 23. niedziela zwykła, pierwsza miesiąca września.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy między innymi artykuły, które uczą nas, jak należy patrzeć na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych. Tygodnik Katolicki Niedziela przedstawia Jasną Górę jako miejsce modlitwy i poznawania historii. Zastanawia się także nad tym, czy Niemcy wypłacą wreszcie Polsce odszkodowanie za gigantyczne straty poniesione przez nasz kraj w czasach II wojny światowej.

Przed rozesłaniem. Niech Eucharystia, w której uczestniczyliśmy, jeszcze bardziej zakorzeni nas w Bogu i umocni w Jego łasce, a błogosławieństwo Boże wspiera nas na drogach naszej codzienności.