Ogłoszenia parafialne – 28 stycznia 2024 roku

Życie nie jest łatwe. Ale, jak uczy nas słowo Boże, Pan nas ze wszystkiego wybawia i pragnie, abyśmy byli wolni od utrapień. Słysząc Jego głos, nie zatwardzajmy naszych serc, lecz zawsze ufajmy Bogu. To właśnie my jesteśmy narodem, którzy w ciemności ujrzał światło wielkie. Idźmy za tym światłem.

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 5 ofiar. Bóg zapłać. Następne sprzątanie w sobotę, 3 lutego po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 100a, 100b, 100c, 100d, 100f, 103a, 103b, 103c, 103d, 103f.

W czwartym tygodniu okresu zwykłego.

Poniedziałek. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek lutego. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Miesiąc luty, który rozpoczyna się we czwartek poświęcony jest modlitwom za konających; pamiętajmy o tym. Po mszy wieczorowej będziemy rozbierali dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele. Prosimy o pomoc panów i młodzież.

Pierwszy piątek lutego. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą o 630, 800, 1800 i 1900. Na wszystkich mszach poświęcimy gromnice. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich, także dzieci. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy dzieci i młodzież. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży; zapraszamy młodzież klas siódmych i ósmych w ramach przygotowania do bierzmowania, oraz wszystkich młodych ludzi.. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy. W tym dniu zbieramy składkę na zakony klauzurowe w diecezji.

Pierwsza sobota lutego. Od 900 księża udadzą się do tych chorych. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Po Mszach świętych będzie błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja.

Za tydzień będzie 5. niedziela zwykła – pierwsza lutego.

Wczoraj zakończyliśmy kolędę w bieżącym roku. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana po kolędzie. Dziękujemy za rozmowy i wszelką życzliwość. Dziękujemy także za ofiary złożone przy okazji kolędy. Niech Pan Bóg błogosławi każdej rodzinie w naszej parafii. Gdyby ktoś chciał jeszcze przyjąć kolędę, bo nie mógł w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się indywidualnie z księdzem, który kolędował w rejonie ich zamieszkania.

Chór Cantus i orkiestra wczoraj wzięli udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Chór zdobył Złoty Dyplom, a orkiestra pierwsze miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł o kolędzie w domach katolickich, katecheci świeccy zabierają głos w dyskusji o ograniczaniu lekcji religii w szkołach oraz zastanawia się, czy rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej. podejmuje temat. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o tym, jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw, oraz w kontekście sytuacji społeczno-politycznej w Polsce podkreśla, że wolność nie jest przywilejem obywateli, lecz ich podstawowym prawem.

Przed rozesłaniem. W czasie tej Mszy świętej słuchaliśmy słowa Bożego. Uderzyło ono w demony, które nas kuszą do złego. Pamiętajmy jednak, że one nigdy nam nie odpuszczą, aż do naszej śmierci, więc karmmy się tym świętym słowem.