Ogłoszenia parafialne – 29 listopada 2020 roku

W ostatni czwartek wyszło kolejne rozporządzenie rady ministrów w sprawie pandemii obowiązujące do 27 grudnia br. Wśród wielu przepisów wspomniane są także Kościoły. Chodzi o noszenie maseczek, zachowanie odstępów w kościołach, oraz 15 m2 na jedna osobę, czyli u nas 40 osób na nabożeństwie. Parafie mają podjąć środki zapewniające przestrzeganie tych przepisów. Przypominamy o tym, prosimy o przestrzeganie, i przypominamy, że ciągle obowiązująca jest dyspensa księdza biskupa ordynariusza zwalniająca z obowiązku uczestniczenia we mszach niedzielnych i świątecznych. Bądźmy odpowiedzialni, aby nie narazić się na jakieś kary finansowe.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 2. ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, i złożono 10 ofiar. Do sprzątania w sobotę, 5 grudnia prosimy parafian z domów: 430k, 430L/1, 430Ł, 430m, 430n, 430p, 430r, 430s, 430w. 430z – 2 rodziny.

Od dzisiaj nie będziemy już czytali wypominek. Codziennie godzinę przed mszą wieczorową będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy, to czas czuwania i przygotowania na przyjścia Zbawiciela. We właściwym przeżywaniu Adwentu pomogą nam Msze święte roratnie, które w obecnym roku będziemy celebrowali od poniedziałku do piątku o 1800, natomiast w sobotę o 630 rano. Zmiana godziny celebrowania rorat następuje z tego powodu, że dzieci uczą się zdalnie w domach, nie chodzą do szkoły i będzie im łatwiej przyjść na wieczór, a w sobotę rano. Na roraty zapraszamy więc dzieci i młodzież, dla których księża wikariusze przygotowali specjalny program. Dzieci i inni niech przynoszą lampiony. Od dziś w naszej zakrystii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Kupując je wspieramy chore i ubogie dzieci. Ofiara za małą świeczkę to tradycyjnie 5 zł; są też świece duże, za które składamy ofiarę w wysokości 20 zł. Za chwilę poświęcimy opłatki. Ponieważ trwa pandemia, postanowiliśmy, że w obecnym roku pani zakrystianka i pan organista nie będą odwiedzać domów, ale w każdą niedzielę adwentową będzie można nabyć opłatki przy stoliku pod wieżą, a potem opłatki będą dostępne w zakrystii. Przyjmijmy ze zrozumieniem to wyjątkowe rozwiązanie. Przy ołtarzu postawiliśmy wieńce adwentowe ze świecami, które zapalamy po kolei w każdą niedzielę Adwentu i świecę roratnią, symbolizującą Maryję. Zachęcamy, aby wieńcami adwentowymi ozdobić nasze domy. Gdyby ktoś chciał poświęcić swój wieniec adwentowy, niech się zgłosi do zakrystii. Od jutra przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych teraz w sklepie: niepsującej się żywności, środków czystości i słodyczy dla dzieci. Nie przynosimy rzeczy starych np. ubrań czy butów! Złożone dary zostaną przekazane potrzebującym.

W tym tygodniu.
Poniedziałek. Święto św. Andrzeja, apostoła. 
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe.
Środa. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe.
Pierwszy czwartek grudnia. Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii.
Pierwszy piątek grudnia. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Uczniów klas siódmych i ósmych zapraszamy na specjalną mszę młodzieżową o 1900. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne. Ten piątek jest także dniem modlitw za bezrobotnych.
Pierwsza sobota grudnia. Na razie nie pójdziemy do chorych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić chorych przed świętami. Zachowując rygory pandemiczne na wieczorowe nabożeństwo zapraszamy członków róż żywego różańca: od 1700 adoracja, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z homilią i zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 2 niedziela Adwentu – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tego powodu będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Czytajmy prasę katolicką. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączony jest bezpłatny dodatek: kalendarz ścienny na rok 2021 z wizerunkami świętych.  Ponadto w Gościu jest początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie”, oraz rozmowa z O. Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary. Tygodnik Katolicki Niedziela odpowiada na pytanie: na co czekamy w Adwencie. Ponadto proponuje nam rekolekcje adwentowe według projektu ODDANIE33; do dzisiejszej Niedzieli dołączona jest płyta z tymi niecodziennymi rekolekcjami.

Przed rozesłaniem. Teraz poświęcimy opłatki. Po nim błogosławieństwo Boże, które niech umocni nas we właściwej postawie adwentowej. Po błogosławieństwie pomodlimy się jeszcze o ustanie pandemii koronawirusa.