Ogłoszenia parafialne – 29 maja 2022 roku

Pamiętajmy, że chociaż Pan Jezus odszedł z ziemi do Ojca, pozostał z nami aż do skończenia świata. Jest z nami szczególnie wtedy, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego ciałem.

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na potrzeby parafialne. Wczoraj nasz kościół sprzątało 3 osoby, które złożyły  1. ofiarę. Bóg zapłać! Następne sprzątanie będzie w sobotę 4 czerwca po mszy porannej. Do sprzątania prosimy parafian z domów: 131a, 131b, 131c, 132, 132a, 132b – 2. rodziny, 133, 135, 135a – 2. rodziny.

Cały czas pracujemy nad urządzeniem na nowo otoczenia naszego kościoła. Każdy widzi, jaki jest postęp prac. W ostatnim tygodniu pomogło nam 10 osób z parafii. Pracowały też panie z Ukrainy, które mieszkają na terenie naszej parafii. Wszystkim, którzy pracowali,  bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o pomoc w tych pracach. Zaczynamy codziennie po 800.

W rozpoczynającym się tygodniu – 7. okresu wielkanocnego.
Codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali modlitwy nowennowe do Ducha Świętego przed uroczystością Jego zesłania .
Wtorek. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O 1730 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego będą na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu.
Środa. Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Członkowie grypy apostolskiej Pomocy dla Dusz Czyśćcowych zapraszają do odmówienia cząstki różańca o 1700. Rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw czerwcowych, które będą także w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o 1730. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odmówimy na zakończenie adoracji.
Pierwszy czwartek czerwca. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek czerwca. Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych; zapraszamy także starszą młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota czerwca. O 900 księża udadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni, z tym że ks. Jan odwiedzi swoich chorych w piątek od 1400. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1700 członkowie róż odmówią cząstkę różańca, o 1730 będziemy celebrowali nabożeństwo czerwcowe, potem Msza święta. Po mszy zmiana tajemnic różańca świętego.
Za tydzień będzie 7. niedziela wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Grupa apostolska Pomocy dla Dusz Czyśćcowych organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę i niedzielę, 11 i 12 czerwca br. Wyjazd w sobotę o 800 z pod ośrodka zdrowia. Szczegółowymi informacjami służy pani Bożena Sury, animatorka tej grupy apostolskiej.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. W Gościu warto także zwrócić uwagę na wywiad z Pauliną Guzik, autorką filmu Szklany dom, który niedawno wyemitowała Telewizja Polska. Autorka filmu stwierdza w tym wywiadzie, że zrobiła ten film, bo miała dość szkalowania Jana Pawła II w mediach. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o sile różańca. Opowiadają o tym osoby, które doświadczyły jego mocy. Mówią, jak różaniec zmienił ich życie i jakie cuda dzięki niemu wymodlili.

Przed rozesłaniem. Pan Jezus, który odchodzi do nieba, wyznacza mi konkretne zadanie: mam być tym, który świadczy swoim życiem o prawdzie przez Niego głoszonej i w ten sposób przemieniać świat, w którym żyję. Niech w realizacji tego zadania umocni nas błogosławieństwo Bożę.