Ogłoszenia parafialne – 29 października 2023 roku

Dziękujemy za 13 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy na cmentarzu; sprzątało 5 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, Prosimy na nie parafian z domów: 43, 43a, 44, 45 – 2 rodziny, 45a, 46 – 2 rodziny, 46a – 2 rodziny.

W rozpoczynającym się 30. tygodniu zwykłym.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe, nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu kończymy celebrowanie nabożeństw różańcowych. Od czwartku rozpoczniemy odmawianie różańca połączonego z wypominkami. W listopadzie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700 do 1730, we wtorki i środy będą modlitwy nowennowe. O 1730 błogosławieństwo, a potem różaniec z wypominkami. W niedziele wszystko będzie godzinę wcześniej.

Środa. Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O 1400 zbierzemy się na naszym cmentarzu parafialnym, gdzie będzie celebrowana Msza święta za wszystkich tam spoczywających i za zmarłych z naszych rodzin. Po mszy pójdziemy z procesją po cmentarzu, zatrzymując się przy 5. stacjach, odmawiając różaniec i specjalne modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień przy bramach naszego cmentarza będziemy zbierali tradycyjne ofiary przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie.

Pierwszy czwartek listopada. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą o 630, 800, 1600 i 1800. Grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza wszystkich na nasz cmentarz parafialny, gdzie o 1645 odmówimy cząstkę różańca ofiarując ją za wszystkich spoczywających na cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie za dusze cierpiące w czyśćcu. O 1700 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy różaniec połączony z wypominkami. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie też od 1700. O 1800 rozpoczniemy koncelebrowaną Mszę świętą ofiarowaną za wszystkich wiernych zmarłych. Z tą mszą połączymy nieszpory za zmarłych.

Pierwszy piątek listopada. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca, na. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.

Pierwsza sobota listopada. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Od 900 księża udadzą się do tych chorych. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730 odmówimy cząstkę różańca z wypominkami, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic.

Za tydzień będzie 31. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca listopada.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Tygodniem Modlitw za Zmarłych pamiętajmy o spowiedzi świętej, aby móc zyskiwać odpustu. Będziemy spowiadali codziennie od 1700 do końca Mszy świętej. Przypominamy też, aby robiąc porządek na cmentarzu śmieci wyrzucać wyłącznie do kontenerów, a nie kłaść obok.

W najbliższą sobotę grupa pomocy dla dusz czyśćcowych organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby wziąć udział w nabożeństwie dróżek kalwaryjskich ofiarowanych w intencji dusz cierpiących w czyśćcu. Wyjazd od ośrodka zdrowia o 330 w nocy w kierunku Tarnowa; będą zabierać pielgrzymów na przystankach autobusowych. Szczegółowe informacje i zapisy u pani Bożeny Sury.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Dowiemy się też, co zawiera adhortacja papieża Franciszka poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Tygodnik Katolicki Niedziela powtarza podstawową prawdę, że śmierć jest częścią życia. Ksiądz psycholog i psychoterapeuta mówi o leku przed odchodzeniem i chrześcijańskiej nadziei zmartwychwstania.

Przed rozesłaniem. Eucharystia zawsze jest dziękczynieniem Bogu. Dzisiaj dziękowaliśmy za miejsce, w którym się znajdujemy, czyli za naszą świątynię parafialną. Oby Bóg udzielał nam tyle zapału, sił i zdrowia, żebyśmy potrafili odpowiednio zadbać o ten Boży dom i o mieszkanie Boga w swoich sercach. Niech na te dzieła On sam nas błogosławi. Przyjmijcie z wiara Jego błogosławieństwo.