Ogłoszenia parafialne – 29 sierpnia 2021 roku

Apel przewodniczącego konferencji episkopatu polski w sprawie dnia solidarności z Afgańczykami. Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. Dniem Solidarności z Afgańczykami. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel, ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Dziękujemy za 2. ofiary złożone na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 8 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian: 587a, 587c – 2. rodziny, 587d, 588a – 2. rodziny, 590, 590a – 2. rodziny, 590c, 590d, 590e.  

W rozpoczynającym się 22. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj po Mszy wieczorowej będzie modlitwa uwielbienia, na którą zaprasza ks. Jan i grupa młodzieżowa.
Poniedziałek. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze św. będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do przyjęcia sakramentu pokuty i przysłali je do kościoła.
Środa. Od tego dnia Msze święte poranne w dni powszednie będą znowu o 630. O 800 będzie celebrowana Msza święta z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Zapraszamy na nią uczniów, rodziców i nauczycieli. Na chwilę modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. Na zakończenie adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pomodlimy się w intencji poległych za Ojczyznę w czasie działań wojennych, a także za pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach.
Pierwszy czwartek września. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. 
Pierwszy piątek września. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza święta pierwszopiątkowa dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, uczący się w naszej szkole, oraz wszyscy nasi parafianie, którzy chodzą do innych szkół. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Biskupa wszyscy kandydaci do bierzmowania mają przygotowywać się w swoich rodzinnych parafiach. W związku z tym nie będziemy wydawali żadnych zgód na przygotowanie do bierzmowania gdzie indziej. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota września. Od 900 księża oddadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie 23. niedziela zwykła – pierwsza września.

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Rzędzińskiej pragnie pozyskać nowych, młodych druhów ochotników. Dlatego ogłasza nabór młodzieży, dziewcząt i chłopców, oraz innych osób, które chciały zostać strażakami. W tym celu w przyszłą niedzielę od 1300 do 1800 organizuje dzień otwarty w swojej remizie. Zachęcamy, a by szczególnie młodzi zainteresowali się szlachetną i jakże potrzebną służbą w Ochotniczej Straży Parnej.

Parafia Miłosierdzia Bożego i Gmina Tarnów zapraszają na festyn, który odbędzie się w najbliższą niedzielę obok kościoła w Woli Rzędzińskiej II.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły uczęszczał Pan Jezus. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o trudnym powrocie uczniów do szkół wobec możliwej kolejnej fali pandemii. Niedziela pisze także, jak działa sumienie człowieka.

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, aby nasz niedzielny odpoczynek, relacje z bliźnimi i obowiązki nadchodzącego tygodnia były życiem na sposób dnia Pańskiego.