Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2023 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na inwestycje parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób, złożono 6 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 65a – 2 rodziny, 65b – 2 rodziny, 65c, 65d, 65e, 65f, 65g, 65h, 65k.

Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W przeżywaniu tego czasu pomogą nam Msze święte roratnie, które będziemy celebrowali rano o 630 w każdy dzień powszedni. Na roraty zapraszamy dzieci i młodzież, dla których księża przygotowali specjalny program. Przychodzimy z lampionami. Za chwilę poświęcimy opłatki. Od jutra pani zakrystianka i pan organista będą odwiedzać nasze domy z opłatkami. Przyjmujmy ich życzliwie. Opłatki będą też dostępne w zakrystii naszego kościoła. Przy ołtarzu postawiliśmy wieniec adwentowy. Co tydzień będziemy zapalali kolejną święcę, a codziennie roratkę. Zachęcamy, aby wieńcami adwentowymi ozdobić nasze domy, można poświęcić je w zakrystii. Od dziś w naszej zakrystii są dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Ofiara za małą świeczkę to 10 zł; są też świece duże, za które składamy ofiarę w wysokości 25 zł. Od dziś przez 2 tygodnie w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie. Prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów kupionych w sklepie: żywnoś

, środki czystości i słodycze dla dzieci. Nie przynosimy starych ubrań i butów! W koszu na dary charytatywne będzie położonych kilkanaście papierowych toreb, które otrzymaliśmy z Caritasu diecezjalnego, możne je zabrać, napełnić darami i włożyć do kosza.

W rozpoczynającym się 1. tygodniu Adwentu.

Wtorek. O 1700 adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończy nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych. Na koniec adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek grudnia. Wspomnienie św. Ambrożego i biskupa Kościoła. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Piątek. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Z okazji uroczystości nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych. Na Mszę świętą wieczorową zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami na kolejne spotkanie liturgiczne w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej; dzieci będą miały poświęcone medaliki. Podczas tej samej Mszy świętej do wspólnoty DSM zostanie przyjęta grupa dziewczynek za szkoły podstawowej.

Za tydzień będzie 2. niedziela Adwentu. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W przyszłą niedzielę po mszach świętych zarząd OSP w Woli Rzędzińskiej będzie rozprowadzał strażackie kalendarze ścienne na rok 2024. Warto sobie przypomnieć, że w naszej remizie prowadzone są systematyczne prace remontowe i modernizacyjne siedziby strażaków ochotników. Zdajemy sobie sprawę, że z tej remizy korzystają nie tylko oni, lecz także wielu z nas, którzy tworzymy lokalną społeczność. Pamiętajmy o druhach strażakach, pomóżmy im wypełniać ich jakże ważną misję, bo gdy dzieje się coś złego, gdy dotyka nas jakieś nieszczęście, oni pierwsi spieszą nam z pomocą.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozpoczynamy specjalny cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. Podążając za słowami Jezusa, które skierował do Franciszka: Odbuduj mój Kościół, spróbujemy zbudować w naszych sercach stajenkę gotową na przyjście nadchodzącego Pana. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się rozstrzygnąć kwestię: co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Czy wystarczy być dobrym człowiekiem? Co znaczy: być dobrym człowiekiem?. Na stoliku z gazetami jest także nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego pt. Historia Kościoła. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa i omawia m.in. następujące kwestie: dowody na istnienie Jezusa, czym są apokryfy, fakty i mity o inkwizycji, kto zabił ks. Blachnickiego, Wandea – zapomniane ludobójstwo rewolucji francuskiej oraz reportaż z Izraela i Palestyny – pękniętej Ziemi Świętej. Nowe czasopismo 12 zł. W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze ścienne z wizerunkami Matki Bożej na rok 2024.

A teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynna adoracja za dzieło V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Na koniec błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.