Ogłoszenia parafialne – 3 kwietnia 2022 roku

Jak kobieta, bohaterka dzisiejszej Ewangelii, stańmy w prawdzie wobec Boga. Pozwólmy Mu odmienić nasze serca. On chce ocalić każdego grzesznika.

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 9 kwietnia po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 96, 99a – 2 rodziny, 101, 101/1, 101a, 102a – 2 rodziny, 103, 103e, 103g.

Informujemy, że w zakrystii są jeszcze baranki wielkanocne rozprowadzane corocznie przez Caritas. Od poniedziałku w naszym kościele jest wyłożony kosz na dary charytatywne dla potrzebujących w naszej parafii. Kosz będzie wyłożony do soboty. Jak zwykle przynosimy do nich przede wszystkim żywność o długim terminie spożycia, środki czystości, ewentualnie słodycze dla dzieci. Darami podzielimy się także z uchodźcami z Ukrainy, którzy zatrzymali się u rodzin w naszej parafii. Prosimy także, aby podać informację gościom z Ukrainy,  że w remizie OSP w Woli Rzędzińskiej są dla nich dary, po które można się zgłaszać wieczorem każdego dnia powszedniego. Wśród darów są między innymi odzież i buty dla dzieci. Powstał także plan, aby naszych Ukraińców poduczyć nieco języka polskiego. Te lekcje będą się odbywać w domu parafialnym. W najbliższą sobotę w tej sprawie odbędzie się spotkanie organizacyjne w domu parafialnym o 1100. Zapraszamy na nie wszystkich uchodźców z Ukrainy, którzy goszczą w naszej parafii. Nie wszyscy z nich pokazują się w naszym kościele, a gdy nawet chodzą do kościoła, to będzie im trudno zrozumieć to ogłoszenie, dlatego trzeba ich o tym osobiście poinformować. Wiemy także, że niektórzy z pośród nich będą chcieli podzielić się z nami swoimi pięknymi tradycjami wielkanocnymi; ale o tym dokładnie poinformujemy za tydzień.

W piątym tygodniu Wielkiego Postu. 
Poniedziałek. W czasie adoracji zapraszamy na chwilę modlitwy o pokój ze św. Janem Pawłem II. 
Wtorek. Na koniec adoracji będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu do wspólnej modlitwy od 1700 zaprasza grupa modlitewna pomocy dla dusz czyśćcowych. Na koniec adoracji nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
Piątek. Nabożeństwa dróg krzyżowych będą o 900, 1700 i 1900. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na 1700 i młodzież na 1900.  
Za tydzień będzie Niedziela Palmowa. Porządek mszy i nabożeństw jak w każdą niedzielę. Składka na potrzeby WSD w Tarnowie. W czasie każdej mszy poświęcimy palmy. Natomiast przed Mszą św. o 1030 będzie uroczyste poświęcenie palm, procesja z palmami, a podczas Mszy świętej wysłuchamy opisu męki Pana Jezusa w wersji śpiewanej. Po skończonej liturgii odbędzie się konkurs palm z nagrodami, który przeprowadzą członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy dzieci, młodzież i całe rodziny do zrobienia palm i wzięcia udziału w konkursie. Jedynym kryterium, które pozwoli twórcy palmy wziąć w nim udział, jest wykonanie jej samodzielnie. O 1600 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.  

W nocy z 8 na 9 kwietnia, a więc w nocy z najbliższego piątku na sobotę, z Tarnowa po raz dziewiąty wyruszy ekstremalna droga krzyżowa. Tematem rozważań będzie droga pojednania i sztuka budowania relacji międzyludzkich. Rozpoczęcie o 2100 w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie od Mszy świętej. Zgłoszenia trwają do czwartku na tronie internetowej ekstremalnej drogi krzyżowej, tam też można znaleźć najbardziej aktualne informacje dotyczące tej drogi krzyżowej.

Czytajmy prasę katolicką. W bieżącym numerze Gościa polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant´Angelo na półwyspie Gargano we włoskim regionie Apulia, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu o grzechach głównych; dzisiaj o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu. Natomiast Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje wywiad z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, który mówi o dramacie wojny na Ukrainie i o pomocy archidiecezji lwowskiej dla uchodźców. Ponadto w Niedzieli przeczytamy o sile modlitwy o pokój.

Przed rozesłaniem. Jezusowi Miłosiernemu oddajmy swój grzech. Nie zatrzymujmy go dla siebie. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo.