Ogłoszenia parafialne – 3 lipca 2022 roku

Pan Jezus daje nam swój pokój i swoje słowo. Przyjmijmy te dary z wdzięcznością i z radością.

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; sprzątało 7 osób, złożono 9 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 9 lipca po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 150d, 151 – 2 rodziny, 151a, 151b, 153 – 2 rodziny, 154, 154a.

W rozpoczynającym się 14. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Msza święta o 700.
Wtorek. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego.   
Środa. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Na modlitwę podczas adoracji zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych.  Patronalne święto Apostolstwa Chorych.
Pierwszy czwartek lipca. Msza święta o 700. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.  
Piątek. Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msza święte o 700.
Sobota. Msze święte o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 15. niedziela zwykła.

Prosimy, aby zwrócić uwagę na porządek na cmentarzu. Jak zawsze w lecie bardzo urosła trwa. Wykośmy ją wokół grobowców, na grobach ziemnych i na wolnej przestrzeni cmentarza. Pozbierajmy śmieci z grobów i wszystkie inne walające się po cmentarzu. Zabierzmy je najlepiej do domu i oddajmy razem ze swoimi domowymi. Nic więcej za to nie zapłacimy, a na cmentarzu zyskamy, bo rzadziej będziemy wywozić kontener. Zgłoszono do księdza proboszcza, że na naszym cmentarzu ktoś oblepia grobowce naklejkami reklamowymi dotyczącymi sprzątania grobów. Treść tych naklejek jest bardzo nachalna. Tego nikt nie może robić, a takie fakty należy zgłaszać na policję. Gdyby to się powtarzało, prosimy o powiadomienie kancelarii parafialnej. Pragniemy nadmienić, że parafia nikogo nie angażowała do czyszczenia grobów i nie będzie tego nigdy czyniła, nikomu też nigdy nie pozwalaliśmy na naklejanie jakichkolwiek nalepek na grobowcach. Cmentarz jest parafialny, ale groby są własnością poszczególnych rodzin i osób, chyba żeby zdarzyło się, że ktoś tego prawa własności się zrzeka lub zostanie go pozbawiony.

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii wraz z diecezjalną fundacją AUXILIUM zapraszają rodziców, dzieci i młodzież do podjęcia wakacyjnego detoksu cyfrowego. Zasadniczym celem programu jest odtrucie po nadmiernym korzystaniu z urządzeń ekranowych oraz zbudowania nowych (zdrowych) nawyków używania nowych mediów, zmiany zachowań ryzykownych oraz pierwszych kroków do wyjścia z uzależnienia. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych: zatroskani.pl, oraz arka.1815.pl, a także plakacie. We wtorki i czwartki lipca rodzice, którzy chcą uzyskać wsparcie w zmianie ryzykownych zachowań, związanych z korzystaniem przez dzieci i młodzież z wysokich technologii, będą mogli skorzystać z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji z psychologiem (szczegółowe informacje na plakacie).

Czytajmy prasę katolicką. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego, który porusza kwestię ważną dla każdego człowieka wierzącego, co robić, gdy w jego życiu pojawią się wątpliwości w wierze. W ramach wakacyjnego cyklu Gość zabiera swoich czytelników na Kociewie. Zwróćmy uwagę na Gościa Extra, który poświęcony jest wielkiemu znaczeniu Eucharystii, częstemu  jej przyjmowaniu, adoracji Najświętszego Sakramentu i cudom eucharystycznym. Tygodnik Katolicki Niedziela podpowiada swoim czytelnikom, gdzie w czasie wakacji można duchowo odpocząć. Natomiast krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych odpowiada o przezywaniu cierpienia, o odkrywaniu sensu cierpienia i niekanonizowanych świętych.

Przed rozesłaniem. Bóg posyła uczniów tam, dokąd sam przyjść zamierza. Obyśmy w Jego imię, z sercami przepełnionymi Chrystusowym pokojem, potrafili zanosić go innym. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym pomaga.