Ogłoszenia parafialne – 3 października 2021 roku

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Drodzy Diecezjalnie! Dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Jej hasłem są słowa: Panie, naucz nas się modlić!. Zostaną zaprezentowane tematy traktujące o biblijnych i teologicznych podstawach modlitwy, o jej rodzajach i formach oraz przebogatej tradycji modlitewnej. Audycje studium biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o 1810 i powtarzane w poniedziałki o 2200. Teksty i pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej. Z pasterskim błogosławieństwem             
                                                                                                                                            †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Dziękujemy za 5 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 10 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 1, 2, 2b, 2c, 2d, 2f, 2g, 3 – 2 rodziny, 3a.

W rozpoczynającym się 27. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Przypominamy, że dzisiaj o 1600 odbędzie się nabożeństwo różańcowe w formie procesji do 5. ołtarzy wokół naszego kościoła; zapraszamy wszystkich. Natomiast codziennie o 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 różaniec ze specjalną czytanka, Komunia święta, a następnie wieczorna Eucharystia. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci otrzymują specjalne naklejki, które w całości utworzą obraz. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom dotrzeć na różaniec. Odmawiajmy także różaniec w naszych domach z całymi rodzinami. Niech to będzie osobista modlitwa każdej rodziny w naszej wspólnocie parafialnej.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych. Potem członkowie z tej grupy poprowadzą różaniec.
Wtorek. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po różańcu odmówimy modlitwy z nowenny do  Miłosierdzia Bożego. O 1630 spotkanie kandydatów na ministrantów.
Środa. O 1615 w domu parafialnej będzie spotkanie dziewczynek z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Po różańcu odmówimy modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek miesiąca. Wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zaprasza grupa modlitewna św. Ojca Pio. Potem członkowie z tej grupy poprowadzą różaniec. Po mszy wieczorowej zapraszamy dorosłych na spotkanie grupy biblijnej w domu parafialnym.
Piątek. O 1630 odbędzie się spotkanie ministrantów, a po mszy wieczorowej spotkanie lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa. O 1900 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej.
W niedzielę za tydzień będzie 28. niedziela zwykła. Dzień Papieski w Polsce. Przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Członków parafialnego zespołu synodalnego zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o 1700 w domu parafialnym.

W naszej diecezji od 2017 roku odbywają się rekolekcje nazywane WINNICA RACHELI. Są one przeznaczone dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragnął przejść drogę uzdrowienia. Osoby, które do tej pory wzięły udział w rekolekcjach, dają świadectwo spotkania z przebaczającym, miłosiernym Ojcem. Najbliższe rekolekcje odbędą się 1-3 października,  5-7 listopada, 3-5 grudnia w Piwnicznej. Natomiast 22-24 października odbędą się rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia. Zapisy pod numerem telefonu znajdującym się na plakatach w gablocie i  stronie internetowej.

Czytajmy prasę katolicka. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o Eugeniuszu Kazimirowskim, autorze obrazu Jezusa Miłosiernego, oraz rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej. Tygodnik Katolicki Niedziela wyjaśnia, dlaczego biskupi polscy udają się do Rzymu z wizytą Ad limina, oraz wyjaśnia w jakim języku Bóg przemówił do ludzi.

Przed rozesłaniem. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela (Mk 10,9). Te znane nam słowa Jezusa niech będą dla nas przestrogą i zachętą do umacniania naszych małżeństw i rodzin. Niech Bóg błogosławi wam w realizacji tego zadania.