Ogłoszenia parafialne – 3 stycznia 2021 roku

Kończy się niedzielna Eucharystia. Mieliśmy możliwość spotkania żywego Boga w Komunii świętej i w Jego świętym Słowie. Wsłuchujmy się w to Słowo, przyjmijmy je i odnawiajmy nasze synostwo względem Boga.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 41 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w środę sprzątało 9 osób i złożono 7 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę 9 stycznia 2021 roku po mszy porannej prosimy parafian z domów: 447a – 2 rodziny, 447b, 447c, 448, 450 – 2 rodziny, 450a/1, 450a/2, 450a/3, 451 – 2 rodziny.

W obecnym tygodniu.
Poniedziałek. W ramach mszy kolędowych na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o 1800 zapraszamy parafian z domów od 432 do 459a.
Wtorek. W ramach mszy kolędowych na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o 1800 zapraszamy parafian z domów od 460 do 491. Na koniec adoracji odmówimy modlitwy związane z nowenną do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o 1600, odmówimy modlitwy nowennowe do MB Nieustającej Pomocy. W naszej diecezji jest to Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Podczas każdej mszy będziemy poświęcali złoto, kadzidło, mirrę i kredę. Już dzisiaj w zakrystii można nabyć kredę i kadziło do poświęcenia. Kredą wypisujemy na drzwiach pierwsze litery imion trzech mędrców i rok 2020. Ze względu na pandemię w obecnym roku niestety nie będzie orszaku Trzech Króli.
Pierwszy czwartek stycznia. W tym dniu pomodlimy się także o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii. W ramach mszy kolędowych na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o 1800 zapraszamy parafian z domów od 492 do 520.
Piątek. W ramach mszy kolędowych na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o 1800 zapraszamy parafian z domów od 521 do 560.
Sobota. W ramach mszy kolędowych na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o 1800 zapraszamy parafian z domów od 561 do 610 i z bloków ceramiki.
W niedzielę za tydzień będzie święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.

Niech parafianie, zapraszani na msze kolędowe pamiętają, że o 1700 jest adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1745 modlitwy w intencji ich rodzin, potem błogosławieństwo i o 1800 Msza święta celebrowana w ich intencji. Na te msze ze swoich domów przynosimy wodę do poświęcenia. Prosimy, aby rodziny po powrocie do swoich domów, odprawiły nabożeństwo błogosławieństwa z pokropieniem domu wodą święconą i poprosiły Boga o dar błogosławieństwa Bożego dla wszystkich domowników. Porządek wszystkich Mszy świętych kolędowych jest wywieszony w gablocie, i znajduje się na stronie internetowej parafii.

Od kilku tygodni z tyłu naszego kościoła jest nowa rzecz, a mianowicie specjalna, stojąca skrzynka przeznaczona na intencje, prośby i podziękowania nowennowe. Dotyczy to obydwu nowenn: do Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na wierzchu tej skrzynki są karteczki podzielone na dwie części i długopisy. Można korzystać z tych kartek i wypisywać na nie swoje intencje, można także przynieść kartkę wypisaną w domu. Wrzucamy je do tej skrzynki, będą one sukcesywnie odczytywane w czasie konkretnej nowenny i będziemy modlić się w tych intencjach.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w czasie ferii proponuje uczniom warsztaty dziennikarskie, kulinarne, plastyczne, filmowania oraz konkursy z nagrodami. W pierwszym tygodniu ferii zachęca się uczniów do oglądania filmików, a w drugim (od 11 do 14 stycznia) zachęca do wzięcia udziału w konkursach. Wielkie losowanie w będzie ostatnim dniu ferii zimowych (15 stycznia) o 1600 w telewizji tarnowska.tv. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły są zamieszczone na stronie internetowej Gminy Tarnów.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj nadal jest aktualne świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego. Nowy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela wyjaśnia, czym jest błogosławieństwo i co ze sobą niesie poza tym zwraca naszą uwagę na fakt, jak groźne są sekty głoszące , że bliski jest koniec świata.

Przed rozesłaniem. Bóg wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem i z miłości przeznaczył nas dla siebie, jako przybrane dzieci przez Jezusa Chrystusa. Niech te słowa wzruszającego Bożego wyznania brzmią zawsze w naszych uszach i rozgrzewają nasze serca.