Ogłoszenia parafialne – 3 września 2023 roku

Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który zbawił nas przez uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Niech nasza obecność na Eucharystii będzie wyrazem tego, że chcemy iść za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Niech Bóg da nam siłę do pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.

Dziękujemy za 15 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii i za 8 ofiar wpłaconych w sierpniu na konto bankowe parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 2 osoby, złożono 4 ofiary. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z domów: 6, 7a, 7c, 7/1, 8, 8a, 8/2, 12, 12b, 12c, 12c/1.

W rozpoczynającym się 22. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. W tym dniu rozpocznie się nowy rok szkolny. Mszę święta na rozpoczęcie roku pracy i nauki będziemy celebrowali o 800. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli.

Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na chwilę modlitwy podczas adoracji zaprasza grupa pomocy dla dusz czyśćcowych.

Pierwszy czwartek września. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Piątek. Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień będzie 23. niedziela zwykła. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

Przypominamy, że w obecnym roku mija 25 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, który patronuje Domowi Formacji Misyjnej w Czchowie – Kozieńcu. Ten dom w obecnym roku obchodzi również swoje 25-lecie istnienia i działania. W najbliższą sobotę w tym domu odbędzie się festyn misyjny, na który wszyscy są zaproszeni. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o 1400, a zakończy wieczornym uwielbieniem.

W dniach od 15 do 17 września br. parafia NSPJ w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński. Zapisy pod numerem telefonu 734-165-845 lub w kancelarii parafialnej (tel. 14/621 21 12). Koszt to 100 zł od pary. Ze względu na warsztatowy charakter tego kursu prosimy, aby zapisywały się tylko pary narzeczonych, a nie pojedyncze osoby. Ilość miejsc jest ograniczona.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie artykuły o duchownych potrzebach i oczekiwania młodzieży, oraz o tym, jak je zaspokoić w duszpasterstwie i podczas szkolnych lekcji religii. Tygodnik Katolicki Niedziela drukuje wywiad z twórcą demaskującego pedofilów filmu Bagno, który opowiada o skali tego bulwersującego problemu i o liberalnych mediach, które skupiają swoją uwagę na przypadkach nadużyć seksualnych wśród duchowieństwa, a zamykają oczy na ogromną liczbą pedofilów w środowiskach elit związanych z kulturą i sztuką.

Przed rozesłaniem. Tylko przez Krzyż człowiek może się zbawić i osiągnąć wolność. Inne propozycje zbawienia są oszustwem. Pamiętajmy o tym i wejdźmy w nowy rok szkolny z postanowieniem, aby rezygnować z siebie i iść za Chrystusem drogą krzyża.