Ogłoszenia parafialne – 30 czerwca 2024 roku

Dziękujemy za 2. ofiary złożone na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj 10 osób, Złożono 7 ofiar. Bóg zapłać. Następne sprzątanie w sobotę 6 lipca po mszy porannej; prosimy na nie parafian z domów: 184, 185, 185b, 185e, 185f, 187, 189, 189a, 189c, 189d.

W rozpoczynającym się 13. tygodniu zwykłym – w ciągu roku.

Od poniedziałku przez całe wakacje Msze święte poranne w dni powszednie będą o godzinie 700.

Poniedziałek. Msza święta o 700 rano.

Wtorek. Święto NMP Tuchowskiej. Msze święte o 700 i 1800. Na koniec adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. Program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego jest w gablocie na placu kościelnym i na stronie internetowej tuchowskiego sanktuarium.

Środa. Święto św. Tomasza Apostoła. Msze święte o 700 i 1800. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu na chwilę modlitwy zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych. Adorację zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek lipca. Msze święte będą o 700 i 1800. Od 1700 spowiedź dzieci przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Pierwszy piątek lipca. Msze święte będą o 700 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy. Zbierzemy ofiary na cele misyjne.

Pierwsza sobota lipca. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto Apostolstwa Chorych. W naszej diecezji bł. Maria Teresa jest patronką współpracy misyjnej. Msze święte będą o 700 i 1800. Od 900 księża udadzą się do chorych. Po południu będzie zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, cząstka różańca i Msza święta. Po Mszy świętej zmiana tajemnic. Zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca.

Za tydzień będzie 14. niedziela zwykła.

Żyję w Kościele – to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 roku. Można zapisywać się na pielgrzymkę do końca lipca w naszej kancelarii parafialnej, a od 1 sierpnia u przewodnika nasze grupy ks. Stanisława z Szynwałdu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej włącznie płaci tylko 75 zł, a resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl .

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny szuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat św. Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca się do rodziców, pisząc, że wakacje to czas beztroski dla dzieci, ale też to okres ukrytych zagrożeń. Co zrobić, aby radość nie zamieniła się w koszmar, a wolność nie stała się zniewoleniem?

Nasza parafia otrzymała kilka voucherów uprawniających do zniżki przy zakupie biletów wyjątkową wystawę immersyjną: Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo. Ta wystawa to odwzorowanie w skali 1:1 w formule multimedialnej jednego z największych dzieł sakralnych na święcie. Wystawa dostępna jest w Krakowie, a vouchery można odebrać w zakrystii.

Przed rozesłaniem. Każde błogosławieństwo i rozesłanie kończące Eucharystię zawiera w sobie misję. Dzisiejszą misją jest obrona życia. Niech dobry Bóg da wam potrzebną do tego mądrość i odwagę. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.