Ogłoszenia parafialne – 30 kwietnia 2023 roku

Jezus przedstawił się nam dzisiaj jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi do życia wiecznego. Postanówmy kroczyć za Nim, bo tylko w Nim jest nasze ocalenie.

Dziękujemy ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii złożone w ostatnim tygodniu; było ich 6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała 1 osoba, złożono ofiar 5. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 525a, 525b, 525c, 526, 526a, 527 – 2 rodziny, 527a, 527b, 529.

W rozpoczynającej się dzisiaj 4 tygodniu wielkanocnym.
Przypominamy, że dzisiaj jest Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy dzień modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Od 1600 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 1630 będziemy celebrowali pierwsze w obecnym roku nabożeństwo majowe; potem Msza święta. Wszystkie nabożeństwa majowe będą pół godziny przed Mszą świętą wieczorową.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
Wtorek. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień modlitw za emigrację. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 1730 nabożeństwo majowe, po nim nowenna do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte będą o 630, 800, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie koncelebrowana i ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny z okazji święta rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wpisuje się ona w obchody święta narodowego, które w Woli Rzędzińskiej organizuje nasza gmina. Planowany jest koncert patriotyczny i tradycyjny rajd rowerowy. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej gminy. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o 1730 będzie nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek maja. Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Święto patronalne strażaków. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek maja. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta pierwszopiątkowa, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 Msza święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe dla młodzieży uczącej się i pracującej. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych.
Pierwsza sobota maja. Święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP z okazji pierwszej soboty, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.
Za tydzień będzie pierwsza niedziela maja. Podczas Mszy świętej o 1200 rozpoczną swoje świętowanie strażacy z OSP w Woli Rzędzińskiej, którzy nie zapominają o zaszczytnym obowiązku uczczenia swojego patrona św. Floriana. Na tą Mszę świętą przyjadą wozami strażackimi ze sztandarami i uroczystą asystą. Za nich ofiarujemy jedną z intencji mszalnych i nasze modlitwy, bo wszyscy wiemy, że służą oni lokalnej społeczności w sytuacjach zagrożenia. Potem o 1500 rozpocznie się dzień otwarty w naszej remizie, na który zaproszeni są wszyscy, a szczególnie dzieci i młodzież. W ramach dnia otwartego przewidziane są bogate atrakcje dla dzieci.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie ma modlitwa w intencji kapłanów, oraz o Małej drodze św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu. Na tarnowskich stronach Gościa z łatwością znajdziemy obszerny artykuł o naszej rodaczce Ewie Gawin, która już 33 lata pracuje jako świecka misjonarka w Kamerunie i zajmuje poczesne miejsce wśród tarnowskich misjonarzy, którzy od 50 lat głoszą Ewangelię na całym świecie. Tygodnik Katolicki Niedziela rozmawia z biblistą ks. prof. Chrostowskim o ataku medialnym na św. Jana Pawła II, o kryzysie w Kościele i o młodzieży.

Przed rozesłaniem. Pan jest naszym Pasterzem, gdy Mu zaufamy, niczego nam nie zabraknie. Tak brzmi podstawowe przesłanie Niedzieli Dobrego Pasterza. Nie warto więc brać na siebie za wiele i zmartwiać się o jutro, które zawsze jest niewiadomą. Niech błogosławieństwo Boże umocni nas w postawie zaufania Panu.