Ogłoszenia parafialne – 30 lipca 2023 roku

Jezus zachęca nas dzisiaj do wyboru skarbu, jakim jest On sam, wspólnota z Nim i Jego królestwo. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Niech nic nie zajmie miejsca Boga w naszym życiu.

Dziękujemy za 12 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało ….. osób, złożono ….. ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę po mszy porannej, na który prosimy parafian z bloku pierwszego ceramiki (wszystkie numery).

W rozpoczynającym się 17. tygodniu zwykłym.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Msza święta będzie o 700.

Wtorek. Wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się sierpień miesiąc dobrowolnej abstynencji.

Środa. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na wspólną modlitwę w czasie adoracji zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych.

Pierwszy czwartek sierpnia. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. Pomodlimy się też o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Pierwszy piątek sierpnia. Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Msze święte o 700 i 1800. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci.

Pierwsza sobota sierpnia. Msze święte o 700 i 1800. Od 900 księża udadzą się do chorych. Wieczorem od 1700 adoracja i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic różańca.

Za tydzień będzie 18. niedziela zwykła – święto Przemienienia Pańskiego.

Od wtorku do północy we środę możemy zyskiwać odpust Porcjunkuli. Jest on zupełny i jeden raz w roku. Możemy ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Udzielany jest za spełnienie czynu odpustowego, czyli za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tego zwykłe warunki konieczne do zyskania odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia święta, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy dzisiaj artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się odpowiedzieć na pytanie, czy katolikowi wolno zgodzić się na rozwód.

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w radosnym i ochoczym poszukiwaniu Jego królestwa w naszej codzienności, a święci i błogosławieni wspierają nas swoją modlitwą i przykładem.