Ogłoszenia parafialne – 30 maja 2021 roku

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 6 osób i złożono 12 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę, 29 maja, po mszy porannej prosimy parafian z domów : 517, 517a, 518 – 2 rodziny, 518a, 518b, 519a – 2 rodziny, 519b, 519c, 519d.  

W rozpoczynającym się 9. tygodniu 0kresu zwykłego w ciągu roku.
Dzisiaj kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. W czasie nabożeństwa majowego zagra nasza orkiestra parafialna. Zapraszamy wszystkich.
Poniedziałek. Święto Nawiedzenia  NMP. Msze święte jak w dzień powszedni. Po mszy wieczorowej będziemy celebrowali ostatnie w obecnym roku nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci. O 1600 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie młodzież z klas ósmych naszej parafii przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Otoczmy ich naszymi modlitwami, prosząc Boga, aby Duch Święty swoimi darami umocnił ich na drodze chrześcijańskiego życia.
Wtorek. Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy celebrowali je codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli o 1745. We wtorek będą też modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza na wspólną modlitwę w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe i modlitwy z nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i  Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte będą o 630, 845, 1200 i 1700. Jak każe tradycja po Mszy św. o 845 pójdziemy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy, odśpiewamy fragmenty Ewangelii i odmówimy modlitwy. Trasa procesji będzie tradycyjna. O urządzenie ołtarzy prosimy: ołtarz 1. – parafian z domów o numerach od 171b do 184, ołtarz 2. – parafian z bloków ceramiki, ołtarz 3. – parafian z domów o numerach od 501 do 514, ołtarz 4. – młodzież. Ołtarze zabieramy z plebanii.  Pozostałe rzeczy do dekoracji ołtarzy będą do odebrania w zakrystii w środę po mszy wieczorowej. Prosimy, aby na procesję przygotować feretrony, sztandary i inne emblematy religijne. Dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczęta z DSM, panie do feretronów, panów do baldachimu. Szczególne zaproszenie kierujemy do pań z koła gospodyń, aby ubrały się w swoje piękne stroje, szły obok baldachimu i podtrzymywały śpiew. Niech zaangażują się także róże różańcowe, grupa O. Pio i grupa pomocy dla dusz czyśćcowych, Akcja Katolicka. Orkiestrę parafialną prosimy, aby zagrała w czasie procesji. Pamiętamy, że jest czas pandemii, dlatego starajmy się zachować między sobą przepisane odległości. Gdy to będzie niemożliwe załóżmy maseczki. Składka z czwartku będzie przeznaczona dla hospicjów. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. W tym dniu jest też pierwszy czwartek czerwca. Pomódlmy się zatem o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek czerwca. . O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1745 nabożeństwo czerwcowe. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy razem dzieci i młodzież. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne. Po mszy wieczorowej pójdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Taki porządek utrzymamy przez całą oktawę. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, służbę liturgiczną i parafian.
Pierwsza sobota czerwca. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Od 900 księża oddadzą się do chorych, ale tylko do tych, którzy zostaną bezpośrednio do nich zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. O 1700 początek adoracji, 1715  różaniec, 1745 nabożeństwo czerwcowe, 1800 Msza święta z kazaniem, po niej procesja, po procesji zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy przedstawicieli róż żywego różańca.
Za tydzień będzie 10. niedziela zwykła.

Grupa pomocy dla dusz czyśćcowych organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, której celem jest udział w całonocnym czuwaniu takich grup apostolskich. Pielgrzymka odbędzie się 12 i 13 czerwca. Dokładne informacje i zapisy są u pani Bożeny Sury i w zakrystii kościoła. Zapraszamy.

Czytajmy prasę katolicką. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączona jest broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas modlitwy osobistej, oraz podczas nabożeństw czerwcowych. W samym Gościu przeczytamy m.in. o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych, oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Seca. Tygodnik Katolicki Niedziela stara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można rozpoznać depresję u dziecka, i jak walczyć z tą chorobą. Niedziela opowiada nam także, jaka jest geneza uroczystości Bożego Ciała.

Przed błogosławieństwem. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego odkrywajmy na nowe swoje Boże dziecięctwo. Niech w tym umacnia nas błogosławieństwo Boże.