Ogłoszenia parafialne – 30 października 2022 roku

Zbliża się miesiąc listopad, kiedy w sposób szczególny wyrazimy pamięć o naszych zmarłych i będziemy modlili się za nich. Ważne miejsce w tej modlitwie zajmą odpusty, które możemy dla nich zyskiwać. Do zyskania odpustu potrzebny jest stan łaski uświęcającej. Pamiętajmy więc o spowiedzi świętej. Spowiadamy w czasie codziennych adoracji od 1700, nabożeństw i Mszy świętych. Niedługo będzie spowiedź z okazji pierwszego piątku. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia.

Dziękujemy za 15 ofiar złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 10 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 5 listopada po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 430d, 430f – 2 rodziny, 430g, 430i – 2 rodziny, 430j – 3 rodziny, 430L/1, 430L/2.

Tydzień temu w parafiach diecezji tarnowskiej odbyły się wybory do parafialnych rad duszpasterskich na kadencję 2022-2027. Wybieraliśmy także w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w to jakże ważne wydarzenie. Dziękujemy tym, którzy zgłosili kandydatów, dziękujemy tym, którzy głosowali, dziękujemy tym, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu wyborów. Nowa rada składa się z 16 członków; 4 osoby s ą w niej z urzędu, 6 osób z wyboru parafian i 6 z wyboru księdza proboszcza. Lista osób tworzących nową radę została wywieszona w gablocie w przedsionku kościoła. Pierwsze spotkanie nowej rady, w czasie którego parafialna rada duszpasterska oficjalnie rozpocznie swoją działalność odbędzie się w przyszłą niedzielę o 1700.

W 31. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Kończymy celebrowanie nabożeństw różańcowych. Od środy rozpoczniemy odmawianie różańca połączonego z wypominkami. Każdego dnia powszedniego adoracja przed Najświętszym Sakramentem będzie od 1700 do 1730, we wtorek i środę zakończą ją modlitwy nowennowe, o 1730 błogosławieństwo, a potem różaniec połączony z wypominkami. W niedzielę wystawienie i różaniec będą godzinę wcześniej.
Wtorek. Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O 1400 zbierzemy się na naszym cmentarzu parafialnym, gdzie będzie celebrowana Msza święta za wszystkich  spoczywających na cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin. Po mszy pójdziemy z procesją po cmentarzu, zatrzymując się przy 5. stacjach, odmawiając różaniec i specjalne modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień przy bramach naszego cmentarza będziemy zbierali tradycyjne ofiary przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Środa. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą o 630, 800, 1600 i 1800. Osoby zaangażowane w działania grupy apostolskiej pomocy dla dusz czyśćcowych zapraszają wszystkich na nasz cmentarz parafialny, gdzie o 1645 odmówią cząstkę różańca ofiarując ją za wszystkich spoczywających na tym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie za dusze cierpiące w czyśćcu. O 1700 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które po 30 minutach zakończy się modlitwami z nowenny do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwem. O 1730 odmówimy różaniec połączony z wypominkami. O 1800 rozpoczniemy koncelebrowaną Mszę świętą ofiarowaną za wszystkich wiernych zmarłych. Z tą mszą połączymy nieszpory za zmarłych.
Pierwszy czwartek listopada. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek listopada. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 róże żywego różańca, na 1700 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży. Obowiązkowo biorą w niej udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota listopada. Od 900 księża udadzą się do tych chorych. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca z wypominkami, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
Za tydzień będzie 32. niedziela zwykła – pierwsza miesiąca listopada. O 1700 w domu parafialnym będzie pierwsze spotkanie nowej rady duszpasterskiej w naszej parafii.

Wójt Gminy Tarnów informuje o możliwości zakupu węgla po preferencyjnej cenie do 2000 zł. Możliwość zakupu węgla w takiej cenie przysługuje mieszkańcom naszej gminy, którzy wcześniej złożą podanie w urzędzie gminy i w deklaracji CEEB oświadczyli, że głównym źródłem ogrzewania ich budynków jest węgiel. Na jedno gospodarstwo domowe przypada możliwość zakupu maksymalnie 1,5 tony węgla. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy odpowiedź na pytanie nurtujące każdego z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło. Warto też zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy Gościa opowiadają o swoich ulubionych świętych. Tygodnik Katolicki Niedziela odpowiada na pytania o życie wieczne: Co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Jak wygląda życie pozagrobowe? Czy zmarli mogą nas nawiedzać, ostrzegać i dawać nam znaki?

Przed rozesłaniem. Niech spotkanie z Jezusem podczas tej Mszy świętej przemieni nasze życie i napełni nas radością. Dzielmy się tą radością ze wszystkimi, do których Pan nas posyła.