Ogłoszenia parafialne – 30 sierpnia 2020 roku

Pamiętajmy, że nasze uczestnictwo w Eucharystii ma być wyrazem, że chcemy wziąć swój codzienny krzyż, iść z nim za Jezusem i uczestniczyć najpierw w Jego cierpieniu, a potem w zwycięstwie.
Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli była jedna ofiara. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 4 osoby, i złożono 4 ofiary. Do sprzątania w sobotę, 5 września prosimy parafian z domów: 394, 394a, 394/1, 396, 396a, 396/1, 397, 398, 399, 400.

 W tym tygodniu
Poniedziałek. Msza święta o 700. Kończy się wakacyjny porządek Mszy świętych w dni powszednie.
Wtorek – 1. września. Od tego dnia Msze święte w dni powszednie wracają do swoich normalnych godzin, a więc o 630 i 1800, codziennie też od 1700 do 1800 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza święta na jego rozpoczęcie będzie o 800. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież rodziców i nauczycieli. Na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek zaprasza grupa modlitewna NMP Królowej Pokoju. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego i koronka.
Środa. Od 1700 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na adorację w środę szczególnie zapraszają członkowie grupy apostolskiej pomocy dla dusz czyśćcowych, którzy poprowadzą wówczas wspólną modlitwę.
Pierwszy czwartek września. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci przed pierwszym piątkiem.
Pierwszy piątek września. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 grupę po-mocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Uczniów klas siódmych i ós-mych zapraszamy na specjalną mszę młodzieżową o 1900. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota września. Od 900 księża będą odwiedzać swoich chorych. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z homilią, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 23. niedziela zwykła. W tą niedzielę Mszę św. o 1200 ofiarujemy w intencji pana Józefa naszego dawnego kościelnego, który po Wielkanocy zakończył swoją pracę w naszym kościele, aby mu podziękować za ofiarną służbę w zakrystii i nie tylko tam, oraz pomodlić się do Boga o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Niego i dla jego rodziny. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji.

Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny pisze o potrzebie humanizowania medycyny, która bardzo często ogranicza się do założenia karty choroby, wypisania recepty i dania zaleceń pacjentowi. Ponadto w Gościu zapoznamy się z komentarzami kilku dziennikarzy do myśli św. Augustyna z Hip-pony. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się nad tym, jaki wpływ na powstanie Solidarności i jej chrześcijański charakter miał Kościół i jego kapłani, tacy jak Karol Wojtyła, Stefan Wyszyński, Jerzy Popiełuszko i inni im podobni.  

Przed rozesłaniem. Niech błogosławieństwo Boże, utwierdzi nas w miłości, pobudzi do służenia Bogu w braciach, do ochotnego podejmowania codziennego krzyża, niesienia go za Panem i łączenia go z ofiarą Jego krzyża.