Ogłoszenia parafialne – 30 stycznia 2022 roku

W ramach niedziel synodalnych przypomnieliśmy sobie o naszych obowiązkach wobec osób starszych i niepełnosprawnych, które są darem dla wspólnoty Kościoła i naszych rodzin. Codzienna troska o te osoby jest najprostszym sposobem realizacji ideału miłości, o którym napisał nam św. Paweł Apostoł.

Dziękujemy za 7 ofiar złożonych na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 5 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 5 lutego po mszy porannej i prosimy na nie parafian z domów: 74, 74a, 78 – 2 rodziny, 78/1, 79 – 2 rodziny, 80, 80a, 80/1.

W rozpoczynającym się 4. tygodniu w okresie zwykłym.  
Poniedziałek. Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. 
Wtorek. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Święto Ofiarowanie Pańskiego w tradycji nazywane Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą o 630, 800 i 180. W czasie każdej z mszy poświęcimy gromnice. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w czasie Mszy świętych będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. O 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie które będą modlić się członkowie grupy apostolskiej pomagający duszom czyśćcowym. Do udziału w tej modlitwie zapraszają wszystkich parafian. Na koniec adoracji będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek lutego. Od 1700 będzie spowiedź dzieci przed pierwszym piątkiem. W czasie Mszy świętych i adoracji pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienie św. Błażeja na koniec Mszy świętych pobłogosławimy specjalne świece i gardła.
Pierwszy piątek miesiąca. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 msza pierwszopiątkowa dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7. i 8. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy, zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota miesiąca. O 900 księża udadzą się do chorych, którzy wcześniej zostaną do nich zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z kazaniem i zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca. Na koniec Mszy świętych pobłogosławimy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty.
Za tydzień będzie 5. niedziela zwykła, pierwsza miesiąca lutego.

Sołtys wsi Wola Rzędzińska 1 informuje, że wydawanie nakazów płatniczych na rok 2022 odbędzie się w domu parafialnym we wtorek od 730 do 1000 i w środę od 1400 do 1700. W te dni będzie można uzupełnić deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Komunikat komisariatu Policji Tarnów – Centrum. Nasz dzielnicowy informuje, że w okresie od 1 stycznia  do 30 czerwca br. będzie prowadził działania na terenie Woli Rzędzińskiej pod katem należytego sprawowania opieki nad psami przez ich właścicieli. Te działania będą podejmowane z uwagi na liczne interwencje dotyczące psów biegających bez nadzoru, niestosowania się do obowiązku szczepień ochronnych oraz niezapewniania zwierzętom odpowiednich warunków bytowych.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem? W Gościu znajdziemy także świadectwo wolontariuszki misyjnej Renaty Seroczyńskiej, która przez kilka tygodni pomagała naszej rodaczce Ewie Gawin na jej misji w Kamerunie. Tygodnik Katolicki Niedziela podejmuje trudny temat, jak zatrzymać młodych w Kościele i jaki jest stan ich wiary, oraz opisuje dzień w klasztorze klauzurowym; kulisy życia w klauzurze odkrywają zakonnice takich klasztorów. .

Przed rozesłaniem. Słowa Jezusa oświecają drogi naszego życia i niosą nam pociechę. Przylgnijmy do nich szczerze. Idźmy z błogosławieństwem Bożym, aby żyć w duchu miłości do Boga i bliźniego.