Ogłoszenia parafialne – 7 sierpnia 2022 roku

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych w ostatnim tygodniu na potrzeby parafialne. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 5 osób, złożono 7 ofiar. Następne sprzątanie będzie w sobotę 13 sierpnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 173 – 2 rodziny, 174, 174a, 175, 176, 177, 177a, 177b, 178/1, 178a, 179, 179a, 179b, 179c, 180, 181, 181a, 182a. Wyznaczamy zwiększoną liczbę domów, ponieważ teraz w kościele jest bardzo dużo kurzu, który osiada na wszystkim; na niedzielę wypadałoby go sprzątnąć. Prawdopodobnie do końca malowania w każdą sobotę będziemy zmuszeni prosić większą liczbę parafian do sprzątania.

Pokonując niespodziewane trudności, w zakończonym tygodniu rozpoczęliśmy prace malarskie w kościele. Trudności pojawiły się na początku, ponieważ firma wypożyczająca sprzęt budowlany przywiozła nam za duży  podnośnik, który nie mieścił się w drzwiach kościoła. Potrzebna była jego wymiana. Postęp prac malarskich każdy będzie mógł zaobserwować, gdy przyjdzie na Mszę świętą w niedzielę. W czasie malowania nieuniknione są pewne niewygody w kościele, które musimy znosić. Malowanie pociągnie za sobą także koszty. Dotychczas za materiały zapłaciliśmy ponad 4 tys. zł, a za wypożyczenie podnośnika wpłaciliśmy kaucję w wysokości 5 tys. zł. Dalsze koszty będziemy podawać na bieżąco. Prosimy wszystkich parafian o wsparcie finansowe prowadzonych prac. Forma przekazywania ofiar nie zmienia się, a więc możemy wpłacać kwoty na konto bankowe parafii lub składać je na tacę w kopertach, w środku umieszczając karteczkę z imieniem i nazwiskiem ofiarodawcy oraz numer domu. Wszystkie wpłaty będą jak zawsze księgowane w księdze ofiarodawców.  Módlmy się też, aby prace remontowe przebiegły bezpiecznie. 

W rozpoczynającym się 19. tygodniu okresu zwykłego.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Dominika, kapłana. Msza święta o 700.
Wtorek. Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i patronki Europy. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada 31. rocznica śmierci franciszkańskich męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, których relikwiami cieszymy się w naszym kościele. We wtorek w czasie adoracji za ich wstawiennictwem zaniesiemy specjalne modlitwy do Boga.
Środa. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msze święte o 700 i 1800. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza święta o 700.
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Msze święte o 700 i 1800. Nasi sąsiedzi zapraszają na tradycyjne nabożeństwo fatimskie.
Za tydzień będzie 20. niedziela zwykła.
W najbliższy wtorek o 1500 w Radlnej odbędzie się uroczysta Sesja Rady Gminy Tarnów, w czasie której nasza parafianka pani Ewa Gawin otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Nadanie tego tytułu wnioskowali radni z Woli Rzędzińskiej i z Jodłówki Wałek, aby wyróżnić panią Ewę i docenić jej ponad trzydziestoletnią pracę na misjach w Kamerunie. Uchwałę o nadaniu tego tytułu Rada Gminy podjęła na sesji w dniu 25 kwietnia br. Uroczystą sesję będzie można śledzić na koncie gminy w kanale YouTube.

Czytajmy prasę katolicką. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego poznamy odpowiedź na powtarzany  zarzut, że Kościół do niedawna zabraniał indywidualnego czytania Pisma świętego, a w wakacyjnym cyklu przeczytamy o duchowych i kulinarnych smakach Podhala. Tygodnik Katolicki Niedziela zwraca uwagę na 31. rocznicę zamordowania w Pariacoto w Peru polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Jakie przesłanie zostawili po sobie i jakie łaski wypraszają ludziom?

Przed rozesłaniem. Zostaliśmy umocnieni słowem Boga i Ciałem Chrystusa. Niech ten fakt pozwoli nam wrócić do źródeł naszej chrześcijańskiej tożsamości, niech umocni nas w postawie oczekiwania na Boga i służby bliźnim.