Ogłoszenia parafialne – 31 maja 2020 roku

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach. W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Jednocześnie proszę duszpasterzy, aby dołożyli starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.
Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19. Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.                                                                      †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Ogłaszamy, że uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii będzie w dwóch terminach: w Boże Ciało 11czerwca o 1200 i w ostatnią niedzielę wakacji 30 sierpnia o 1200. Natomiast bierzmowanie naszej młodzieży zostało wyznaczone na poniedziałek 6 lipca o 1600 do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie. Gdyby ktoś z rodziców nie chciał posłać dziecka do bierzmowania w tym terminie, niech zgłosi to ks. Janowi; w przyszłości będzie bierzmowanie zbiorcze. Tydzień temu ogłaszaliśmy, że misje parafialne planujemy na wrzesień. Plany jednak zmieniły się, bo mówi się, że istnieje realne zagrożenie wzmożenia pandemii pod jesień. Uznaliśmy zatem, że teraz jest najlepszy czas na misje i chcemy je rozpocząć 14 czerwca, a zakończyć 21 czerwca. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed misjami parafialnymi. O samych misjach i o ich programie powiemy w przyszłą niedzielę, a także o uroczystości Bożego Ciała i procesji.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafialne; w kończącym się tygodniu przekazano 16 ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 13 osób i złożono 10 ofiar na środki czystości i kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę 6 czerwca do sprzątania kościoła prosimy parafian z domów:  155, 156, 156b, 156c, 157, 157a, 158a, 160a, 161, 161a.

 W tym tygodniu.
Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, a za tydzień czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
Poniedziałek. Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o 630, 800 i 1800. Od tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą one celebrowane codziennie o 1730 w ramach codziennej adoracji. Zapraszamy wszystkich .
Wtorek. Przed mszą wieczorową odmówimy modlitwy z nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników. Po nabożeństwie czerwcowym odmówimy modlitwy związane z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
Pierwszy czwartek czerwca. Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od 1700 spowiedź dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z parafii.
Pierwszy piątek czerwca. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy grupę św. Ojca Pio, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na mszę wieczorową o 1800 zapraszamy dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, natomiast uczniów klas 6., 7. i 8. zapraszamy na Mszę św. o 1900 w ramach przygotowania do bierzmowania. Na wszystkich Mszach świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary na ten cel.
Pierwsza sobota czerwca. Od 900 księża będą odwiedzać chorych. Będą to pierwsze odwiedziny chorych od początku  pandemii. Pojedziemy do wszystkich chorych, których odwiedzaliśmy co miesiąc. Gdyby ktoś obawiał się tych odwiedzin i jeszcze nie chciał ich z powodu epidemii, niech zgłosi to w ciągu tygodnia. Na wieczorowe nabożeństwo pierwszej soboty zapraszamy wszystkich członków róż żywego różańca: o 1700 odmówimy cząstkę różańca, o 1730 będzie nabożeństwo czerwcowe, o 1800 Msza święta z homilią, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem do naszej parafii zostaną przywiezione relikwie św. Jana Pawła II i będą z nami przez całą niedzielę. Na wieczorowe czuwanie przy tych relikwiach o 2000 zapraszają wszystkich członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.
W niedzielę za tydzień będzie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba. Tygodnik Katolicki Niedziela szuka odpowiedzi na pytanie, kto dzisiaj idzie za Jezusem.

Przed rozesłaniem. Niech dary Ducha Świętego i łaska Bożego błogosławieństwa uzdalnią nas do dawania świadectwa chrześcijańskiego życia.