Ogłoszenia parafialne – 31 marca 2024 roku

Dziękujemy za 9 ofiar złożonych na inwestycje w parafii. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; w środę sprzątało 8 osób, złożono 7 ofiar. Bóg zapłać! Następne sprzątanie kościoła na święta będzie w sobotę 6 kwietnia po mszy porannej. Prosimy na nie podwójną liczbę parafian z domów: 131a, 131b, 131c, 132, 132a, 132b, 133, 135, 135a – 2 rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej wspólnocie parafialnej przeżywali okres Wielkiego Postu. Do najważniejszych wydarzeń w tym czasie trzeba zaliczyć: rekolekcje parafialne, nabożeństwa dróg krzyżowych i gorzkich żali, i końcu wszystkie Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy za pomoc w organizacji i przeżywaniu liturgii, a więc: księżom wikariuszom, panom organistom, kantorom, chórowi Cantus, orkiestrze parafialnej, pani zakrystiance, służbie liturgicznej, prowadzącym adoracje, noszącym baldachim i feretrony. Dziękujemy strażakom z OSP w Woli Rzędzińskiej za trzymanie warty przy grobie Bożym. Dziękujemy za ofiary na Caritas składane przy okazji zakupu baranków i paschalików i za wszystkie dary charytatywne, jakie złożyliście dla potrzebujących. Dotarły one do naszych parafian. Członkom parafialnego oddziału Caritas dziękujemy za pracę na rzecz potrzebujących. Serdecznie chcemy podziękować dzieciom z naszej szkoły podstawowej, które złożyły ofiary do skarbonek, aby wesprzeć swoich potrzebujących rówieśników. Dziękujemy paniom dekoratorkom, panom i młodzieży, którzy przygotowywali dekoracje w naszym kościele. Dziękujemy tym, którzy w ciągu całego okresu Wielkiego Postu złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i ciemnicy. Na ten cel zebraliśmy 6 tys. zł. Wydaliśmy 4 tys. zł, reszta zasili fundusz remontowy naszego kościoła.

W rozpoczynającym się 1. tygodniu wielkanocnym.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. będą o 630, 845, 1030, 1200. Po Mszy św. o 630 będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego. Składka będzie na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Wtorek w Oktawie Wielkanocy. Adoracja Najśw. Sakramentu o 1700 i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa w Oktawie Wielkanocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Miłosierdzia Bożego.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy. Pierwszy czwartek kwietnia. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Piątek w Oktawie Wielkanocy. Pierwszy piątek kwietnia. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych., na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich, także dzieci. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 będzie Msza święta dla młodzieży; zapraszamy młodzież klas siódmych i ósmych, oraz wszystkich młodych ludzi.. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy. Zbierzemy ofiary na cele misyjne. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota w Oktawie Wielkanocy. Pierwsza sobota kwietnia. Diecezjalne Święto Caritas. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700, którą zakończy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień 2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas diecezjalną. Na 1500 zapraszamy na uroczyste czuwanie ku uczczeniu Miłosierdzia Bożego, które przygotowuje ks. Waldemar wraz z młodzieżą. Nasi sąsiedzi z parafii Miłosierdzia Bożego zapraszają na odpust parafialny; suma o 1100.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, jak z prawdą o zmartwychwstaniu Chrystusa dotrzeć do ludzi, którzy tak mocno uwierzyli w radość życia ziemskiego, że już nie interesuje ich radość życia wiecznego.

Przed rozesłaniem. Bądźmy świadkami zmartwychwstania Jezusa. Odkrywać Go w Kościele. Mówmy naszym życiem, że Jezus żyje i zmartwychwstał dla wszystkich! Niech umocni nas błogosławieństwo Boże.