Ogłoszenia parafialne – 31 października 2021 roku

Dziękujemy za 3 ofiary złożone na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj kościół sprzątało 7 osób, które złożyły 8 ofiar, natomiast kaplicę na cmentarzu sprzątało 8 osób, które złożyły 8 ofiar. Bóg zapłać! Obydwu ekipom za wzorowe wywiązanie się ze swoich obowiązków. Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów o numerach: 24, 24a, 24b, 24d, 25, 26, 26a, 26b, 47i.

W rozpoczynającym się 31. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O 1400 zbierzemy się na naszym cmentarzu parafialnym, gdzie przy kaplicy cmentarnej będzie celebrowana Msza święta za wszystkich  spoczywających na cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin. Po mszy pójdziemy z procesją po cmentarzu, zatrzymując się przy 5. stacjach, odmawiając różaniec i specjalne modlitwy za zmarłych. Prosimy, aby w czasie mszy na cmentarzu i w czasie procesji zachować obowiązujące przepisy sanitarne, a więc utrzymać  należyty odstęp od innych i zakrywać usta maseczkami. Przez cały dzień przy bramach naszego cmentarza będziemy zbierali tradycyjne ofiary przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Wtorek. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą o 630, 800, 1600 i 1800. Osoby zaangażowane w działania grupy apostolskiej pomocy dla dusz czyśćcowych zapraszają wszystkich na nasz cmentarz parafialny, gdzie o 1645 odmówią cząstkę różańca ofiarując ją za wszystkich spoczywających na tym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie za dusze cierpiące w czyśćcu. O 1700 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które po 30 minutach zakończy się modlitwami z nowenny do  Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem. O 1730 odmówimy różaniec połączony z wypominkami. O 1800 rozpoczniemy koncelebrowaną Mszę świętą ofiarowaną za wszystkich wiernych zmarłych. Z tą mszą połączymy nieszpory za zmarłych.
Środa. O 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które po 30 minutach zakończy się modlitwami z nowenny do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwem. Potem odmówimy różaniec połączony z wypominkami, a następnie będzie wieczorna Msza święta.
Pierwszy czwartek. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do różańca z wypominkami. Na 1500 zapraszamy grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1600 grupę św. Ojca Pio, na 1700 róże żywego różańca. Od 1700 spowiedź wszystkich. O 1730 różaniec z wypominkami. O 1800 Msza święta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci. O 1900 msza pierwszopiątkowa dla młodzieży. Obowiązkowo przychodzą na nią uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Podczas wszystkich mszy pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne.
Pierwsza sobota. Od 900 księża oddadzą się do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Wieczorem zmiana tajemnic różańcowych. Od 1700 będzie adoracja, o 1730  odmówimy cząstkę różańca z wypominkami, o 1800 Msza święta z kazaniem, potem zmiana tajemnic. Zapraszamy członków róż żywego różańca.
W niedzielę za tydzień będzie 32. niedziela zwykła – pierwsza listopada.

W związku z tym, że tradycyjnie przez cały listopad pół godziny przed mszą wieczorową odmawiamy różaniec połączony z wypominaniem naszych zmarłych, nasze adoracje Najświętszego Sakramentu będą trwać krócej, a więc od 1700 do 1730. W grudniu wrócimy do godzinnej adoracji.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych warto przeczytać o Litanii do Wszystkich Świętych, w której wymieniamy dość egzotyczne dla nas imiona świętych ludzi – warto dowiedzieć się, kim były osoby, które je nosiły. Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, czy powinniśmy bać się śmierci. O sensie życia i jego przemijaniu opowiada profesor Stanisław Grygiel, filozof, uczeń i przyjaciel św. Jana Pawła II. Tygodnik odkrywa też przed nami tajemnicę i praktykę odpustów. 

Przed błogosławieństwem. Niech błogosławieństwo Boża umocni w nas świątynię Ducha Świętego.