Ogłoszenia parafialne – 31 stycznia 2021 roku

W czasie tej Eucharystii Jezus przekazał nam swoją naukę z mocą. Mamy pewność, że dzięki nauce Pana nie zginiemy w świecie tak mocno naznaczonym złem, a przyjęcie tej nauki z wiarą i wierność jej zasadom gwarantuje nam szczęście na ziemi i zbawienie wieczne w niebie..

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 3 ofiary. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 7 osób i złożono 10 ofiar. Do sprzątania kościoła w sobotę 30 stycznia, po mszy porannej prosimy parafian z domów: 469, 469a, 469b, 469c – 2 rodziny, 471, 471b, 472 – 2 rodziny, 472a – 2 rodziny.

W tym tygodniu.
Poniedziałek. Rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest modlitwom za konających.
Wtorek. Święto Ofiarowania Pańskiego – w tradycji Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele powszechnym obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą celebrowane o 630, 800 i 1800. W czasie każdej mszy poświęcimy gromnice. Przed mszą wieczorową tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której odmówimy modlitwy nowennowe do Miłosierdzia Bożego. Składka zebrana w tym dniu przeznaczona jest jako ofiara na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
Środa. Po Mszach świętych będziemy błogosławili gardła ku czci św. Błażeja. Na adorację o 1700 zapraszamy członków grupy pomocy dla dusz czyśćcowych na wspólne modlitwy. Na koniec adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy modlitwy nowennowe do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy wieczorowej będziemy rozbierali dekoracje bożonarodzeniowe; zapraszamy młodzież do pomocy.
Pierwszy czwartek lutego. Od 1700 będziemy spowiadali dzieci i młodzież przed pierwszym piątkiem. W tym dniu pomodlimy się o powołania kapłańskie o zakonne z naszej parafii.
Pierwszy piątek lutego. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach świętych pobłogosławimy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i adoracja do mszy wieczorowej. Na 1500 zapraszamy róże żywego różańca, na 1600 grupę pomocy dla dusz czyśćcowych, na 1700 grupę św. Ojca Pio. Od 1700 spowiedź wszystkich. Na Mszę świętą o 1800 zapraszamy dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Uczniów klas siódmych i ósmych zapraszamy na specjalną mszę młodzieżową o 1900. Podczas wszystkich Mszy świętych pomodlimy się w intencjach misji i misjonarzy; zbierzemy ofiary misyjne. Ten piątek jest także dniem modlitw za bezrobotnych.
Pierwsza sobota lutego. Wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników. Na wieczorowe nabożeństwo zapraszamy członków róż żywego różańca: od 1700 adoracja, o 1730 cząstka różańca, o 1800 Msza święta z homilią i zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień będzie 5. niedziela zwykła i pierwsza lutego.

W związku z wtorkowym poświęceniem gromnic informujemy parafian, że te świece, ozdobione wizerunkami Matki Bożej Gromnicznej i św. Józefa, są do nabycia w zakrystii naszego kościoła. Do naszej parafii dotarły one dzięki radiu RDN Małopolska. Świece, zwane gromnicami, od dawna były, i powinny nadal być ze czcią przechowywane w każdym katolickim domu. Zapala się je w trudnych życiowych chwilach, a także podczas burz z wiarą, że mają moc odwracania gromów. Ludzie wierzący są przekonani, że gromnica zapalona na łożu śmierci, powoduje lekką i spokojną śmierć.  Gromnica jest znakiem obecności mocy Chrystusa – symbolem Światłości. Pozwala wierzyć, że nie jesteśmy sami zwłaszcza  w momentach jakiejś trudności, nieszczęścia lub śmierci – mówi bp Leszek Leszkiewicz. Cena jednej to 20 zł. Zapraszamy.

Poszukujący pracy lub chcący ją zmienić, niech zwrócą uwagę na komunikat Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który jest wywieszony w gablocie na placu przed kościołem.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o życiu zakonnym, które dla praktycznego świata jest zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych? Ponadto w Gościu znajdziemy rozmowę z pełnomocnikiem naszego rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności. W Tygodniku Katolickim Niedziela włoski egzorcysta wyjaśnia, dlaczego diabelskie siły próbują odciągnąć ludzi od Mszy świętych, i podpowiada, co jest najlepszą obroną przed złem. Ponadto Niedziela zastanawia się, dlaczego w Polsce dochodzi do brutalnych demonstracji za aborcją, oraz kiedy formacja młodego pokolenia zostanie oparta na tradycji chrześcijańskiej i nauczani u Kościoła, a nie na liberalnej i lewicowej narracji.

Przed rozesłaniem. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę w przemieniającą moc słowa Bożego, byśmy mieli odwagę kształtować nasze życie w duchu Ewangelii. Po błogosławieństwie poprosimy Boga o ustanie pandemii.