Ogłoszenia parafialne – 4 czerwca 2023 roku

Dziękujemy za 13 ofiar złożonych na cele inwestycyjne w naszej parafii w ostatnim tygodniu. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątała 1. osoba, złożono 3 ofiary. Bóg zapłać. Następne sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej. Prosimy na nie parafian z domów: 5551, 551a, 552, 552a, 553, 553a, 554 – 2 rodziny, 554b – 2 rodziny, 554c.

W rozpoczynającym się 9. tygodniu zwykłym.

Dzisiaj w naszej diecezji kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy to tym, którzy nie wypełnili jeszcze tego obowiązku. W rozpoczynającym się tygodniu w dni powszednie o 1700 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Od czwartku dojdą procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. Odśpiewanie Litanii do Serca Jezusowego zajmuje nam około 10 minut, dlatego postanowiliśmy, że 20 minut zostających do rozpoczęcia Mszy świętej wykorzystamy na procesję. Po procesji będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a potem rozpoczniemy Mszę świętą. Zapamiętajmy zatem, że procesje będą przed Mszą świętą.

Poniedziałek. Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O 1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, o 1730 będzie nabożeństwo czerwcowe, potem msza wieczorowa.

Wtorek. Adoracja Najśw. Sakramentu od 1700, nabożeństwo czerwcowe i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Środa. Wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników. Ponieważ w naszej parafii cieszymy się posiadaniem relikwii braci franciszkanów, męczenników z Pariacoto, uczcimy ich obydwu. Zapraszamy na adorację, w czasie której, oprócz nabożeństwa czerwcowego i nowenny do MB Nieustającej pomocy, wzniesiemy nasze modlitwy do Boga za ich wstawiennictwem. Na koniec Mszy świętej przyjmiemy błogosławieństwo ich relikwiami.

Czwartek. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą o 630, 845, 1200 i 1700. Po Mszy św. o 845 pójdziemy z uroczystą procesją do czterech ołtarzy. Jej trasa będzie tradycyjna. Parafian prosimy o urządzenie ołtarzy. Ołtarz 1. – parafian z domów od 24 do 40b. Ołtarz 2. – parafian z domów od 200 do 222b. Ołtarz 3. – parafian z domów od 529 do 552a. Ołtarz 4. – młodzież. Ołtarze zabieramy z plebanii. Pozostałe rzeczy do dekoracji ołtarzy będą do odebrania w zakrystii w środę po mszy wieczorowej. Parafianie poproszeni do przygotowania ołtarzy niech w tej sprawie jak najwcześniej skonsultują się z księdzem proboszczem. Prosimy, aby na procesję przygotować feretrony, sztandary i inne emblematy religijne. Dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczęta z DSM, panie do feretronów, panów do baldachimu. Szczególne zaproszenie kierujemy do pań z koła gospodyń, aby ubrały się w stroje regionalne i szły obok baldachimu i podtrzymywały śpiew. Niech zaangażują się także róże różańcowe, grupa O. Pio i grupa pomocy dla dusz czyśćcowych, Akcja Katolicka. Orkiestrę parafialną prosimy, aby zagrała w czasie procesji. Druhów strażaków z OSP Wola Rzędzińska prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Składka z czwartku będzie przeznaczona dla hospicjów. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Na Boże Ciało chcemy ustroić kościół kwiatami z naszych ogrodów. Prosimy parafian o przyniesienie piwonii w środę rano do 900.

Za tydzień 10 niedziela zwykła. Procesję eucharystyczną w tą niedzielę odprawimy po Mszy świętej o 1200.

W przyszłą niedzielę w Zawadzie koło Tarnowa odbędzie się 19. memoriał bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Szczegóły programu znajdziemy na plakatach i stronie internetowej naszej gminy.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z arcybiskupem Georgiem Gänsweinem osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje. Tygodnik Katolicki Niedziela z okazji Uroczystości Bożego Ciała stawia ważne pytanie: jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus? Niedziela zastanawia się także, co to znaczy, że Jezus nas odkupił?

Przed rozesłaniem. Przyjęliśmy Ciało Chrystusa, prawdziwie obecnego w małych kawałkach chleba, wziętych z jednego ołtarza, które jednoczą nas z jednym Panem. Niech Komunia święta umacnia nas w budowaniu jedności i ubogacaniu całej wspólnoty Kościoła wyjątkowością każdego z nas.