Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2022 roku

Dziękujemy za 10 ofiar złożonych na malowanie kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła; wczoraj sprzątało 9 osób, złożono 8 ofiar. Następne sprzątanie kościoła w sobotę 10 grudnia po mszy porannej. Prosimy parafian z domów: 445a, 446, 446a, 446b, 446c, 446d, 446f, 447 – 2 rodziny, 447a – 2 rodziny.

Od ubiegłej niedzieli czytamy nowe wypominki roczne. Dziękujemy za nie i za wszystkie ofiary złożone z tej okazji. Wypominki będziemy czytać przez cały rok 15 minut przed mszami o 845, 1030 i 1200. Dołączymy do nich modlitwy w intencji wymienionych dusz. Wypominki zostały podzielone na 7 części. Będziemy je czytać po kolei i w taki sposób powstanie swojego rodzaju rotacja. Każdy niezależnie od Mszy świętej niedzielnej, na która zwykle chodzi, będzie mógł usłyszeć imiona swoich bliskich zmarłych. Gdyby były jakieś pomyłki w imionach i nazwiskach osób wypominanych, proszę to zgłosić do księdza proboszcza.

W rozpoczynającym się 2. tygodniu Adwentu.
Poniedziałek. Msza święta roratnia o 630. Taki porządek będzie przez cały tydzień w dni powszednie.
Wtorek. Od 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nowenną do miłosierdzia Bożego.
Środa. Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O 1615 spotkanie dziewczynek z DSM. Od 1700 adoracja. Na koniec nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte, które będą o 630, 800 i 1800. Na mszę o 1800 zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej; dzieci będą miały poświęcone medaliki. Kupują je sami rodzice. Na tej samej Mszy świętej do grona dziewczynek działających w ramach Dziewczęcej Służby Maryjnej zostaną dołączone nowe dotychczas kandydatki. O 1900 będzie próba chóru Cantus.
Piątek. O 1900 w domu parafialnym będzie spotkanie grupy młodzieżowej.
W niedzielę za tydzień będzie 3. niedziela Adwentu tradycyjnie nazywana Gaudete – Radujcie się!

Przypominamy najpierw o Mszach świętych roratnich, które celebrujemy codziennie rano o 630. Na roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Z przykrością trzeba stwierdzić, że dotychczas w roratach uczestniczyła garstka dzieci. Każdego dnia było ich nie więcej niż dziesięcioro. Apelujemy do rodziców i dziadków, aby przezwyciężyli swoją niemoc i przywieźli dzieci do kościoła na roraty. Same nie przyjdą. Macie doskonałą okazję, aby przekazać dzieciom piękne zwyczaje katolickie związane z Adwentem, wykorzystajcie to. Zakończyło się roznoszenie opłatków do naszych domów, ale do świąt będą dostępne w zakrystii. W zakrystii są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Jeszcze przez tydzień w naszym kościele będzie wystawiony kosz przeznaczony na dary świąteczne dla parafian, którzy znajdują się w potrzebie.

Przypominamy też o koncercie kolęd poświęconym pamięci osób, które przed laty śpiewały w chórach parafialnych i grały w orkiestrze. Skończył się już czas na przynoszenie ich zdjęć, ale drodze wyjątku można to uczynić jeszcze w tym tygodniu. Prosimy rodziny o udostępnienie fotografii. Zdjęcia podpisane, z zaznaczoną datą urodzin i śmierci, należy dostarczyć do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

Czytajmy prasę katolicką. Dziś w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy artykuł o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A cyklu adwentowym o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale. W Gościu znajdziemy też dodatek poświęcony Edmundowi Wojtyle, który złożył swoje życie w ofierze – umarł w opinii świętości. Tygodnik Katolicki Niedziela głosami ekspertów stara się odpowiedzieć na pytanie, jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny. Oraz jak dzieciom przekazać prawdę, że Bóg jest wiernym, kochającym, sprawdzonym i oddanym przyjacielem.

Przed rozesłaniem. Kościół nie jest celem samym w sobie, ale wskazuje nam na Chrystusa, jak dzisiejszy przewodnik św. Jan Chrzciciel. Gdy będziemy przemierzać ulice miast lub wiosek i ujrzymy świątynię, uczcijmy w niej Boga chociażby krótkim aktem strzelistym: Bądź uwielbiony Boże, który żyjesz pośród nas.