Ogłoszenia parafialne – 4 kwietnia 2021 roku

Zmartwychwstały Zbawiciel zwraca się do każdego z nas po imieniu. Niech Święta Wielkanocne będą czasem, gdy usłyszymy Jego głos. Rozpoznajmy w Nim swojego Pana i przewodnika w naszej codzienności. Niech Ten, który sam jest Drogą, Prawdą i Życiem, pokaże nam, jak na co dzień kierować się miłością, by ludzie dostrzegli w nas Jego uczniów. Życzymy wszystkim radosnego Alleluja!

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy we wspólnocie przeżywali okres Wielkiego Postu, a szczególnie i Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym. Chociaż nie było to łatwe, bo warunki pandemiczne powodowały duże utrudnienia, udało się jednak zorganizować i przeżyć wszystkie nabożeństwa liturgiczne przewidziane na czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia, oraz te obrzędy, które niesie nam tradycja. Najważniejsze z nich były: renowacja misji, nabożeństwa dróg krzyżowych i gorzkich żali, i końcu wszystkie celebracje Triduum Paschalnego. Dziękujemy parafianom za zrozumienie i zdyscyplinowanie, za przestrzeganie ograniczeń co do liczby uczestników liturgii i właściwe zachowanie w kościele (odstępy i maseczki). Dziękujemy za pomoc w organizacji i przeżywaniu liturgii, a więc: księżom wikariuszom, panom organistom, kantorom, chórowi Cantu, orkiestrze parafialnej, pani zakrystiance, służbie liturgicznej, prowadzącym adoracje, noszącym baldachim. Dziękujemy za wszystkie dary charytatywne, jakie złożyliście dla potrzebujących. Członkowie parafialnego oddziału Caritas wykonali z nich 35 paczek i dostarczyli potrzebującym parafianom. Z darów złożonych zostało trochę artykułów spożywczych i te zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie, który prowadzą Siostry Szarytki w Tarnowie przy ul. Robotniczej 4. Siostry są bardzo wdzięczne za te dary, bo sytuacja domu jest bardzo ciężka. My dziękujemy członkom parafialnego oddziału Caritas za pracę na rzecz potrzebujących. Dziękujemy parafianom, którzy wysprzątali kościół na święta; w Wielką Środę do sprzątania przyszło 12 osób, a 8 rodzin złożyło ofiarę. Dziękujemy pani dekoratorce, panom i młodzieży, którzy w Wielki Wtorek przygotowywali dekoracje w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary złożone na ogólne potrzeby parafialne; w tym tygodniu było ich 3. Dziękujemy tym, którzy w ciągu całego okresu Wielkiego Postu złożyli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i ciemnicy. Na ten cel razem zebraliśmy 3000 zł. Wszystko z tych ofiar wydaliśmy.  Do sprzątania kościoła w sobotę po mszy wieczorowej prosimy parafian z domów: 492a, 492b, 492c, 492d, 492j, 492m, 494c, 498a, 500.

W tym tygodniu.
Dzisiaj 10 minut przed każdą Mszą świętą przed kościołem udzielamy Komunii święte tym, którzy uczestniczą w niej za pośrednictwem mediów elektronicznych. Nie będziemy czytali wypominków. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. Nowenna i koronka do miłosierdzia Bożego będzie na zakończenie adoracji.
Jutro poniedziałek wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze św. będą o 630, 845,1030 i 1200. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i KUL w Lublinie. Nowenna i koronka do miłosierdzia Bożego będzie po mszy o godzinie 630.
Wtorek w oktawie Wielkanocy. Adoracja przez wszystkie dni Oktawy Wielkanocy będzie od 1700. Każdego dnia będziemy ją kończyli nowenną i koronką do Miłosierdzia Bożego.
Środa w oktawie Wielkanocy. Na zakończenie adoracji odmówimy także modlitwy do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek w oktawie Wielkanocy. Z racji oktawy Wielkanocy w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Za tydzień będzie 2. niedziela wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas diecezjalną.

Czytajmy prasę katolicką. W świątecznym Gościu Niedzielnym przeczytamy o zmartwychwstaniu widzianym oczami Marii Magdaleny. Ponadto warto zapoznać się z tekstem pt. Jesteśmy Światło-Życie, w którym z okazji 100 rocznicy urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy. Na łamach Tygodnika Katolickiego Niedziela znajdziemy artykuł, który próbuje odpowiedzieć na pytanie: co stało się w chwili śmierci Chrystusa? Ponadto Niedziela pragnie nam podpowiedzieć, na czym ma polegać nasze zmartwychwstanie dzisiaj. Zwróćmy uwagę na ostatnie egzemplarze Gościa Extra, które jest poświęcony św. Józefowi.

Przed rozesłaniem. Jezus zmartwychwstał i jest żywy. Trzymajmy się Go, abyśmy żyli. Zanurzajmy się w Jego zmartwychwstaniu, uczestnicząc we Mszach świętych i przyjmując Go do swojego serca. Na wielkanocne świętowanie przyjmijmy Błogosławieństwo Boże.