Ogłoszenia parafialne – 4 lipca 2021 roku

Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na potrzeby parafialne w zakończonym tygodniu. Za sprzątnie kościoła dziękujemy tylko pani zakrystiance, ponieważ z rodzin wyznaczonych w kolejności do sprzątania nikt wczoraj nie przyszedł i nikt z nich nie złożył ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę po mszy porannej prosimy parafian z domów: 545/1, 545/2 – 2 rodziny, 547, 548, 551, 551a, 552, 552a, 553, 553a.

W rozpoczynającym się 14. tygodniu okresu zwykłego w ciągu roku.
Poniedziałek. Msza święta o 700. W te dni wakacji, gdy nie będzie mszy wieczorowej, nie będzie też adoracji Najświętszego Sakramentu o 1700.
Wtorek. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto Apostolstwa Chorych. Bł. Maria Teresa jest patronką dzieła misyjnego diecezji tarnowskiej. Jej wstawiennictwu u Boga polećmy misjonarzy i misjonarki wywodzących się z naszej diecezji oraz narody misyjne, wśród których pracują nasi misjonarze. Msze święte będą o 700 i 1800. Na zakończenie adoracji  będzie nowenna i koronka do Miłosierdzia Bożego.
Środa. Msze święte będą o 700 i 1800. Grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych zaprasza do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 1700. Na zakończenie adoracji będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek. Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Msza święta o 700
Piątek. Msza święta o 700.
Sobota. Msze święte będą o 700 i 1800.
Za tydzień będzie 15 niedziela zwykła.

Ponieważ obecnie pandemia nieco zelżała, istnieje możliwość, aby szafarze świeccy wrócili do odwiedzin chorych z Komunią świętą w niedziele po Mszy świętej o 845. Prosimy jednak, aby rodziny chorych indywidualnie zgłosiły gotowość przyjmowania szafarzy, albo do nich samych, albo do kancelarii parafialnej. Kto nie zgłosi takiego życzenia, do tego szafarze nie pójdą.

Parafianie, którzy chodzą na cmentarz, zauważyli zapewne, że bardzo tam urosła trwa. Prosimy więc jej wykoszenie, tak wokół grobów, jak i na grobach ziemnych, a także na wolnej przestrzeni cmentarza. Zabierzmy śmieci z grobów i wszystkie inne walające się po cmentarzu. Przypominamy, że przy naszym cmentarzu mamy tylko jeden kontener na śmieci przy drodze do ceramiki.

Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, oraz w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michaelitów bł. Ks. Bronisław Markiewicz.  Tygodnik Katolicki Niedziela zastanawia się, jak rozmawiać z młodymi o Bogu i świecie, jak ustrzec ich przed lewicową propagandą. W Niedzieli warto też poczytać o powodach i skali zjawiska apostazji w Kościele 

Przed rozesłaniem. Umocnieni Bożym słowem i Jego Ciałem, wracajmy do naszych domów ze świadomością, że Pan idzie wraz z nami i przy naszym współudziale ciągle chce obchodzić okoliczne miejsca i głosić Dobrą Nowinę.