Ogłoszenia parafialne – 4 października 2020 roku

Pamiętajmy o tym, i weźmy sobie do serca, co Jezus powiedział w wieczerniku do swoich uczniów: Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem , abyście szli i owoc przynosili (J 15,16).

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafialne; od ostatniej niedzieli złożono 7. ofiar. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Wczoraj sprzątało 2. osoby, i złożono 2. ofiary. Do sprzątania w sobotę, 10 października prosimy parafian z domów: cały blok kolejowy, 408a, 409, 409a – 2 rodziny, 409b, 415, 416 – 2 rodziny. Pamiętajmy, że sprzątamy zaraz po mszy porannej, a więc zaraz po godzinie siódmej.

 W tym tygodniu
Przypominamy, że dzisiaj o 1600 odbędzie się procesja różańcowa, czasie której nie tylko będziemy szli do pięciu ołtarzy, ale także wysłuchamy rozważań i razem będziemy się modlili. Zapraszamy wszystkich. Po procesji podziękujemy paniom seniorkom z naszej parafii, które przez wiele lat- nawet ponad 25, nosiły feretrony w czasie procesji. Parafianki, które zostały powiadomione, prosimy o przyjście na tą procesję. W związku z procesja różańcową dzisiaj po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu; zapraszamy na nią jutro.
Poniedziałek. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 1700, nabożeństwo różańcowe o 1730.
Wtorek. Adoracja o 1700, różaniec o 1730. Na koniec adoracji będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego. O 1630 w kościele będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.
Środa. Wspomnienie NMP Różańcowej. Do wspólnej modlitwy podczas adoracji zaprasza grupa apostolska pomocy dla dusz czyśćcowych. Różaniec o 1730, na zakończenie adoracji nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 1630 będzie spotkanie grupy DSM.
Czwartek. Na różaniec i mszę wieczorową zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia pierwszej Komunii świętej. O 1900 w domu parafialnym będzie się próba chóru Cantus.
Piątek. O 1630 w kościele będzie zbiórka ministrantów, a o 1830 zbiórka lektorów. O 1900 spotkanie grupy młodzieżowej. Po mszy wieczorowej będzie spotkanie grupy biblijnej dorosłych.
Sobota. O 1700 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, o 1730 odmówimy cząstkę różańca, o 1800 Msza święta z homilią.
Za tydzień będzie 28. niedziela zwykła. To będzie Dzień Papieski w Polsce. Na chwilę modlitwy uwielbienia po mszy wieczorowej zaprasza ks. Jan wraz z młodzieżą.

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnoviensis ogłasza nabór do chóru dla chłopców z trzecich klas szkół podstawowych. Rodziców chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole, prosi  się o skontaktowanie się z dyrygentem chóru ks. Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe są na stronie internetowej chóru.

Przez nasze parafie ogłasza się Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych BEZPIECZNA PRZYSTAŃ, które działa w Tarnowie. Placówka świadczy bezpłatnie m.in. całodobową opiekę zastępczą w domu, wypożycza sprzęt rehabilitacyjny i pielęgnacyjny. Jednym słowem pomaga tym, którzy są bardzo obciążeni opieką nad swoimi krewnymi niesamodzielnymi. Dane do kontaktu z tym centrum są umieszczone na plakacie w gablocie przed kościołem.

Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, a w nim przeczytamy o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach, uzdrowiskach dla dzieci i rehabilitacjach dla rolników. Ponadto w Gościu: „szczęście to zapatrzenie się w Boga, a smutek to konsekwencja zapatrzenia się w siebie” – mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się na początku października, oraz o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na Kościół pogrążony w głębokim kryzysie. Tygodnik Katolicki Niedziela pisze o śmieciach, jako surowcu strategicznym, o miejscach na świecie, gdzie żyją chrześcijanie, ale przestali praktykować swoją wiarę, a także o miejscu zwierząt w Kościele. W zakrystii są już kalendarze na przyszły rok. Najpierw bardzo interesujący kalendarz rolników, który przybrał nową formę i jest bardzo bogaty w treść, po 20 zł, oraz kalendarz z papieżem Franciszkiem po 6 zł. Zachęcamy, aby sobie nabyć.

Przed rozesłaniem. Pan wybrał nas, uświęcił i posyła, abyśmy przez dobre czyny dawali świadectwo o spotkaniu z Nim. Niech owoce naszej całotygodniowej aktywności będą liczne i piękne, tak byśmy za tydzień na Eucharystii, a kiedyś także na sądzie ostatecznym, nie stanęli przed Bogiem z pustymi rękami.